Pracujesz i masz mniej niż 26 lat? Sprawdź, jak działa zerowy PIT dla młodych

Pracujesz i masz mniej niż 26 lat? Sprawdź, jak działa zerowy PIT dla młodych

Poradnik Klienta Prasówki

Pracujesz i masz mniej niż 26 lat? Sprawdź, jak działa zerowy PIT dla młodych

Zmiana to jedyna stała w naszym życiu. Dotyczy to też systemu podatkowego. Ustawodawca zdecydował się na wprowadzenie przepisu, powszechnie określanego jako zerowy PIT dla młodych. Zobacz, z czym się wiąże i jakie korzyści ze sobą niesie.

Czym w ogóle jest zerowy PIT dla młodych?

Zerowy PIT dla młodych to potoczne określenie ustawy wprowadzonej w życie 1 sierpnia 2019 roku. Nowa ulga została wprowadzona na mocy ustawy z 4 lipca 2019 roku o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o świadczeniach rodzinnych i ustawy o świadczeniach z opieki społecznej, finansowanych ze środków publicznych. To zwolnienie podatkowe obejmuje osoby młode, zatrudnione w oparciu o umowę o pracę, umowę zlecenie, pracę nakładczą oraz spółdzielczy stosunek pracy, których roczne dochody nie przekraczają kwoty 85 528 złotych, czyli wysokości pierwszego progu podatkowego. Zgodnie z przepisami, nie muszą one odprowadzać składek na podatek dochodowy. Szczegółowe informacje w tym temacie znajdziesz na stronie internetowej https://www.haloursynow.pl/artykuly/zerowy-pit-kiedy-go-skladac-i-dla-kogo-jest-dobry,14948.htm.

Ulga w podatku dochodowym dla młodych w 2020 roku – jakie zmiany pojawiły się w przepisach?

Od 1 stycznia 2020 roku podatnik może stosować nowe zwolnienie od podatku bez konieczności składania wniosku do swojego pracodawcy. Ulga przysługuje mu automatycznie. To dodatkowe ułatwienie zarówno dla osób świadczących pracę, jak też ich przełożonych.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments