Wybierz raty i ciesz się życiem

Wybierz raty i ciesz się życiem

Firma Poradnik Klienta

Żyjemy po to by marzyć, mówią. Że żyjemy po to, aby te marzenia spełniać, słyszymy. To tylko klika słów, które powinny towarzyszyć każdemu z nas. Każdy z nas powinien marzyć i spełnić swoje marzenia za życia. Najlepiej każde, bez żadnego wyjątku, aby sama śmierć się nas krępowała, kiedy po nas przyjdzie.

Wybierz raty i ciesz się życiem

 

Czasy są jednak ciężkie i marzenia często zostają w poduszce, gdzieś przepadają po 6:00 rano, kiedy wstajemy do pracy i zapominamy o czym śniliśmy. Marzenia wiszą gdzieś w dymie papierosa na przystanku autobusowym, w szybie autobusu, kiedy wlepiamy zaspany wzrok w horyzont, leżą gdzieś w szafce z ubraniem roboczym, kiedy zaczynamy zmianę. I tak wielu z nas żyje. Chciałoby się to, ale trzeba kupić coś innego. I tamto i tamto. Zawsze są inne potrzeb i często sama skarbonka nie jest w stanie nam pomóc, bo świat wymyśli coś podłego, tak nagle, że będziemy musieli ją rozbić i wybrać środki.

Marzenia nie często są wielkie. To może być komputer. Rower. Samochód. Jakieś wakacje w ciepłych krajach. Są to zwyczajne potrzeby, które kreują się w głowie każdego człowieka. Każdy chce mieć szybki sprzęt na biurku, każdy chce jeździć do pracy dobrym autem i każdy chce pochwalić się zdjęciem z drugiego końca świata na portalu społecznościowym. Niby nic, a tak wiele. I cieszy. Bo jesteśmy mali, a to wszystko dookoła nas jest dla nas – fajnie byłoby to wszystko wziąć.

Najlepszym rozwiązaniem na szybkie zdobycie swojego marzenia jest pójście na łatwiznę, o ile można to tak nazwać. Mowa tutaj o znanych przez każdego ratach, które są w stanie wyciągnąć do nas dłonie i przynieść nam nasze marzenie jeszcze tego samego dnia, w którym o nim pomyśleliśmy. To rozwiązanie, które jest bardzo popularne wśród ludzi. Pozwala to na szybkie spełnianie swoich zachcianek, na które nikogo nie stać. Bo co to potem jest oddawać coś w ratach, które i tak zazwyczaj nie są wysokie. Tak bierzemy, co się tylko da. Telewizory. Telefony. Odkurzacze. Pralki. Wszystko to, co tylko ma cenę, można dzisiaj wziąć na raty. Producenci mogą być zadowoleni z tego rozwiązania, bo przynosi one szybsze zyski, niż gdyby każdy miał zbierać grosz do grosza na daną zachciankę.

Ale wielki szum w głowie za pościgiem za wszystkim, co jest do odebrania za darmo na raty sprawia, że ludzie potrafią się bardzo pogubić. Wystarczy wziąć o jedną rzecz za dużo, aby narobić sobie problemów. Bo kto myśli o tym, że trzeba to spłacić? Dziś dostaje się przedmiot, a płaci się dopiero za kilka tygodni. Marzenie spełnione, a z pieniędzmi jakoś to będzie… Wiele osób wpakowało się już ze swoimi ratami tak, że nie mogą dziś oni starać się o żaden kredyt ani małą pożyczkę. Bo raty, to taki mały kredyt, którego nie widzimy. Konsekwencje nie spłacania rat są identyczne, co wzięcie małej pożyczki. Dlatego trzeba cieszyć się możliwościami dzisiejszego świata rozważnie, z wyobraźnią, z okiem na portfelu.

A co jeśli powinęła nam się już kilka razy noga i mamy czarną historię? Wiadomo, że każdy zasługuje na drugą szansę. Wszyscy popełniamy błędy i uczymy się kroków na dalszą drogę. Bo człowiek zawsze jest dzieckiem, które siedzi w ławce szkolnej. Zawsze mamy wtedy możliwość skorzystania z leasingu bez BIK, gdzie nasza czarna dziura zostanie pominięta, a my będziemy mogli cieszyć się swoimi marzeniami.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments