Wybierz leasing!

Wybierz leasing!

Poradnik Klienta

Wybierz leasing! Kredyt lub pożyczka to nie zawsze korzystna opcja. Nie każdy zresztą ma możliwość jej wzięcia. Dla takich osób świetną alternatywą jest leasing. Co to takiego, z czym się wiąże oraz jakie są jego zalety i wady?

Wybierz leasing!

Leasing oznacza umowę, którą zawiera firma leasingowa z tak zwanym leasingobiorcą. W ramach tej umowy leasingodawca zakupuje jakąś rzecz i wypożycza ją do użytkowania klientowi, który musi płacić comiesięczne raty. Gdy umowa się zakończy, jest szansa żeby leasingobiorca stał się właścicielem danego przedmiotu np. za pewną opłatą.

Istnieją trzy rodzaje leasingu. Pierwszy to leasing operacyjny, charakteryzujący się krótkim czasem trwania umowy oraz możliwością płacenia mniejszych podatków przez użytkownika danej rzeczy. Kolejnym jest leasing finansowy, który polega głównie na tym, że jego czas trwania wynosi tyle, ile średni czas użytkowania przedmiotu wziętego w leasing. Ponadto klient ma możliwość samodzielnego amortyzowania pożyczonej rzeczy, a po zakończeniu umowy może stać się jej właścicielem. Ostatni rodzaj to sprzedaż i leasing zwrotny, który w praktyce oznacza, że właściciel sprzedaje coś, co do niego należy instytucji zajmującej się leasingiem, a następnie bierze tę rzecz w leasing i jest jej użytkownikiem.

Leasing ma wiele zalet. Przede wszystkim dostęp do niego jest bardzo łatwy i nie wymaga wielkiego wkładu finansowego. Taka umowa nie generuje wielkich kosztów, zresztą często okazuje się, że wszystkie opłaty wyniosą mniej niż kupno danej rzeczy. Poza tym istnieje możliwość leasingu zwrotnego, a np. leasing operacyjny nie figuruje jako zadłużenie lub zobowiązanie, powoduje za to wzrost zysku. Oczywiście ma również kilka wad. Leasingobiorca nie staje się bowiem właścicielem danego przedmiotu w sposób automatyczny, nawet jeśli wywiązał się z umowy i płacił wszystkie raty. Poza tym nie ma on zbyt wielu uprawnień. Leasing wiąże się także z pewnym ryzykiem, bowiem konieczne jest płacenie rat nawet w przypadku zepsucia się przedmiotu. Nie można także wypowiedzieć takiej umowy przed czasem. Jednak wad tych jest mniej niż w przypadku wielu kredytów i pożyczek.

Dobrym rozwiązaniem jest samochód w leasingu. Forma ta zaczęła funkcjonować w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Na początku uważano, że nie jest ona zgodna z zasadami brania kredytów, ale atrakcyjne warunki leasingu zapewniły mu sukces. To właśnie dzięki niemu Europa bardzo rozwinęła się pod względem gospodarczym.

Obecnie istnieje już tak zwany leasing uproszczony. Warto zapoznać się z jego ofertą na stronie internetowej www.leasinguproszczony.eu. Polega on na uproszczeniu procedur oraz dostosowaniu warunków do indywidualnych potrzeb klienta. Wszystko odbywa się w bardzo krótkim czasie. Istnieje możliwość wzięcia w leasing sprzętu używanego oraz przekazania leasingu innej osobie. Strona oferuje nam leasing samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, maszyn i urządzeń, a nawet sprzętu medycznego. Warto skorzystać z tego i wziąć w leasing zwłaszcza samochód lub ciężarówkę, ponieważ istnieje możliwość wykupu pojazdu po zakończeniu umowy, a koszty leasingu są niewielkie.

Leasing jest dużą szansą dla przedsiębiorców, ponieważ pozwala rozwinąć skrzydła i powiększyć majątek. Z kolei osoby prywatne nie muszą martwić się o to, że nie wystarczy im pieniędzy na wzięcie w leasing samochodu. Poza tym nie przeszkodzi to im, gdyby chcieli zostać kiedyś kredytobiorcami.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments