Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Poradnik Klienta

Volkswagen Golf za miesiąc doczeka się nowej odsłony. To ikona europejskiej motoryzacji Volkswagen Golf to samochód, którego praktycznie nie trzeba przedstawiać. Pierwsza generacja tego pojazdu pojawiła się 1974roku. Niemiecka fabryka wykorzystała projekt włoskiego projektanta i architekta – Giorgietto Giugiaro. Jestem pewna, że nikt się nie spodziewał, że ten samochód stanie się wręcz ikoną motoryzacji. Przez lata istnienia oczywiście zmieniał się, wygląd i wyposażenie stawały się bardziej nowoczesne. Mimo to zachował swój charakter. Teraz czeka nas premiera najnowszej wersji tego kultowego auta.

Volkswagen Golf

Co w nim jest tak wyjątkowego? Jest to małe, zgrabne auto, typowo miejskie. Samochód przypadł do gusty nie tylko przeciętnemu użytkownikowi pojazdów, ale również wielcy i sławni uwielbiają ten pojazd. Największym wśród fanów Golfa jest nasz obecny papież. To świadczy o tym, że coś jest w tym pojeździe. Myślę, że każdy z nas ma swoje powody, dla których kocha ten samochód.

Na pewno bardzo cenny jest fakt, że jest to samochód bardzo dobrego producenta, z doświadczeniem oraz wspaniałym serwisem. Na Golfie po prostu można polegać. Najlepiej świadczy o tym fakt, iż do dnia dzisiejszego jeszcze pierwsze golfy bez problemu poruszają się po drogach. Każdy, kto kupuje samochód liczy na to, że jego auto będzie służyło długo i bezawaryjnie. Z pewnością ten samochód właśnie taki jest.

A co więcej? Myślę, że cena. Zawsze pojazd ten był korzystny cenowo w porównaniu z innymi pojazdami tej kasy. Największym jego atutem było oczywiście to, że jest to Volkswagen, firma bardzo renomowana. Sam fakt, że to właśnie ten producent, powoduje, że samochód zyskuje w naszych oczach.

Wygląd jest kolejnym atutem tego pojazdu. Począwszy od pierwszych modeli, Golf zawsze wyróżniał się wśród konkurencji. W latach 80-tych, gdy na polskich drogach królował głównie polonez, duży fiat i maluch, Golf przewyższał je o klasę. Mimo, że teraz czasy mocno się zmieniły i na rynku mamy o wiele więcej pojazdów, Golf nadal wygląda inaczej i nadal pięknie. A jaka będzie najnowsza wersja? Jestem pewna, że znowu wszystkich zaskoczy. Na pewno będzie wyróżniał się wśród konkurencji, będzie elegancki i wygodny a co najważniejsze wytrzymały i bezpieczny.

Dla większości użytkowników ważne jest, by ich samochód był głównie pojazdem miejskim. Parkowanie w dzisiejszych czasach, przede wszystkim w miastach, jest bardzo trudne. Przydatne jest więc, by samochód był mały i zgrabny. Oczywiście musimy zmieścić nasze zakupy, nawet te większe. Musimy zadbać o bagaże w czasie wakacyjnej podróży, zadbać o bezpieczeństwo dzieci i bezpiecznie dowieźć je do szkoły czy przedszkola. To wszystko z pewnością znajdziemy w Golfie. Jest to typowy miejski pojazd, na 100% spełni nasze oczekiwania.

Jest jeszcze coś, co wyróżnia go na tle konkurencji. Jest to z pewnością możliwość wyboru fabrycznych opcji źródła zasilania. Golf może być napędzany benzyną, ropą, gazem, prądem lub być w wersji hybrydowej. Jeśli naukowcy wymyślą nowy sposób napędzania pojazdów z pewnością Volkswagen zacznie stosować takie rozwiązanie w fabrycznie produkowanych Golfach. W Polsce na pewno najcenniejsza jest instalacja gazowa, fabryczna zawsze będzie po prostu najlepsza. Inni producenci sprawiają wrażenie, jakby to nie miało znaczenia – w niektórych modelach nie można w ogóle założyć takiej instalacji, już nie mówiąc o wersji z zamontowaną w produkcji. Jestem pewna, że jest to również atut tego pojazdu.

Fenomen tego auta z pewnością drzemie w jego korzeniach. Mało który producent może pochwalić się tym, że sprzedał przeszło 32,5 miliona pojazdów na przestrzeni przeszło 40lat. W tym momencie samochód ten produkowany jest w 5 różnych fabrykach, a sprzedawany jest w 155 krajach, od odległego RPA po odległe regiony azjatyckie. Pojazd ten kochają ludzie na całym świecie, i jestem pewna, że w nowej odsłonie ponownie trafi do serc swoich użytkowników.

Już od tak dawna pojazd cieszy się niezwykłą popularnością. Nie mogłabym sobie wyobrazić, żeby producent kiedyś zaprzestał produkcji tego modelu. W przyszłości Golf będzie na pewno unowocześniony i dostosowany do aktualnych wymogów. Najnowsza wersja oczywiście potwierdza tezę, że samochód ten idzie z postępem i zawsze dopasuje się do obecnych wymagań klientów. Zawsze będzie też pojazdem średniej klasy użytkowników, nie jest to przecież limuzyna. Jednak zdecydowanie większość z nas po prostu potrzebuje auta, a nie limuzyny. I tym ten samochód z pewnością przewyższa większość innych, większych i co za tym idzie droższych pojazdów.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments