BMW i8

Najnowsze sportowe auto BMW i8

Poradnik Klienta

Najnowsze sportowe auto BMW i8 – co warto o nim wiedzieć? BMW i8 to sportowy samochód, który posiada hybrydowy napęd. Samochód produkowany jest przez niemiecką markę BMW od kwietnia 2014 roku. W poniższym artykule znajdą Państwo wiele ciekawych informacji na temat tego modelu samochodu.

Najnowsze sportowe auto BMW i8

Zapraszamy do zapoznania się z jego dalszą częścią.

Projektanci BMW i8 opierali się na architekturze LifeDrive, która została stworzona specjalnie na potrzeby tej marki. Dzięki tej architekturze rozłożenie masy pojazdu wynosi 50/50. Dzięki tej innowacyjnej technologii samochód ma nie tylko niskie spalanie, ale również niską masę własną. Nadwozie samochodu od razu przyciąga oko, ze względu na nowoczesne kształty i długą, nisko poprowadzoną pokrywą silnika. Dodatkowo projektanci tego modelu samochodu zadbali nawet o najmniejsze szczegóły – wmontowali do niego agresywny pas przedni i charakterystyczną do tego modelu atrapę chłodnicy. Wnętrze BMW i8 zostało wykonane z tworzywa sztucznego, które dodatkowo zostało wzmocnione włóknem węglowym. Dodatkowo, jako ciekawostkę dodamy, że ten samochód jest pierwszym na świecie, który został wyposażony w szkło wzmacniane chemicznie i reflektory laserowe. W 2015 roku BMW i8 zdobyło prestiżowy tytuł World Green Car of the Year 2015.

Silnik BMW i8

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej w BMW i8 został zamontowany Silnik elektryczny. Dodatkowo w pojeździe w tylnej jego części zamontowano Silnik benzynowy, z przekładnią skierowaną na jego tył. Silnik spalinowy ma pojemność 1, 5 litra, który został również wyposażony w technologię TwinPower Turbo, co daje mu łącznie 231 KM i 320 Nm. Natomiast Silnik elektryczny posiada moc 131 KM i również 320 NM momentu obrotowego, co łącznie daje 362 KM i 570 Nm. Sprawia to, że Silnik elektryczny może jednocześnie wspomagać jednostkę benzynową i napędzać pojazd. Tylne koła BMW i8 napędza 6-biegowa automatyczna skrzynia biegów, zaś przednie przez dwustopniową przekładnię automatyczną. Dzięki skrzyni biegów, która została umieszczona w samochodzie można wybrać tryb jazdy D i Sport.

Wyposażenie BMW i8

Przejdźmy teraz do wyposażenia tego modelu samochodu. W standardzie każdy użytkownik otrzymuje na wyposażeniu: elektryczne sterowanie szyb i lusterek, układ Dynamic Damper Control, system Driving Expirience Control Switch, częściowo skórzaną tapicerkę, aktywne zawieszenie, elektrycznie regulowane fotele przednie, automatyczną klimatyzację, 8,8 calowy wyświetlacz nawigacji. Dodatkowo samochód można doposażyć w wyświetlacz HUD, nagłośnienia Harman Kardon czy też w asystenta awaryjnego hamowania.

Co można powiedzieć jeszcze ciekawego o tym samochodzie? Może to, że już w końcówce 2013 roku został wyprzedany cały nakład BMW i8 na rok 2014, że jest to samochód drogowy, który każdemu kierowcy zagwarantuje maksimum emocji. Jak widać o BMW i8 można by pisać w nieskończoność. Są to oczywiście podstawowe informacje o tym pojeździe, zachęcamy również do zapoznania się z innymi artykułami dotyczącymi samochodów, które znajdziecie na naszej stronie internetowej. Z pewnością zajrzycie tu jeszcze raz, no chyba że kupicie sobie BMw i8…

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments