Leasing na wszystkie potrzeby!

Leasing na wszystkie potrzeby!

Poradnik Klienta

Leasing na wszystkie potrzeby! W dzisiejszych czasach rozwój firmy jest niezwykle ważny, by funkcjonowała i nie zostawała z tyłu. Ważne też, by zyski rosły a nie malały. Bardzo pomocnym w tym względzie jest leasing. Ale co to właściwie jest? W najprostszy sposób można powiedzieć, że jest to bardzo specyficzny rodzaj kredytu. Jakie są różnice? Jedną z najważniejszych jest prawo własności. Na przykładzie samochodu – klient kupuje, użytkuje pojazd a firma leasingująca jest jego właścicielem.

Leasing na wszystkie potrzeby!

Po upływie okresu leasingowego prawo własności można za symboliczną kwotę odkupić od firmy leasingowej. Kolejną bardzo znaczącą różnicą jest forma księgowa. W przypadku rat leasingowych istnieje możliwość rozliczenia ich jak kosztu działalności, w przypadku kredytu tradycyjnego nie ma takiej możliwości. Następną różnicą jest wkład własny. Przy kredycie banki i instytucje finansowe rzadko wymagają wkładu własnego, natomiast przy umowie leasingowej wymagany jest wkład własny, w zależności od oferty leasingowej przeważnie jest to od 1% do 10%. Bardzo cenną różnicą, przemawiającą na korzyść leasingu jest fakt, iż przy kredycie wymagany jest określony czas istnienia działalności. Leasing można wziąć nawet następnego dnia po uruchomieniu działalności gospodarczej. Inną z różnic jest fakt, iż kredyt możemy wziąć na dowolny cel i nie tłumaczyć się bankowi co zrobimy z pieniędzmi natomiast leasing jest z założenia przeznaczony na konkretny cel. Jest jeszcze jedna główna różnica. Po upływie pewnego okresu, przeważnie 36 miesięcy można przedmiot leasingowy wymienić na nowy. Jest to na pewno wyjątkowe ułatwienie gdy prowadzimy działalność gospodarczą. Nowy, sprawny samochód będzie doskonałą wizytówką naszej firmy.

Oczywiście różnic jest więcej tak jak i rodzajów leasingu. Ważną informacją jest też to, co możemy kupić w leasingu. Oczywiście najczęściej kupowanym przedmiotem jest samochód. Praktycznie co drugi leasing finansuje zakup samochodu. Na pewno nie ma co się temu dziwić, gdyż praktycznie każdy przedsiębiorca bez samochodu jest bardzo ograniczony. Innymi przedmiotami, również bardzo ważnymi są samochody ciężarowe, przyczepy czy autokary. Wiele firm bez tego typu pojazdów nie może funkcjonować. W polskim prawie znajduje się również wiele zaostrzonych przepisów co do stanu technicznego przede wszystkim autokarów. Starymi pojazdami tego typu nie można jeździć, niestety częste awarie też nie pomagają w prowadzeniu firmy. Przy leasingu możemy sobie w łatwy sposób pozwolić na zakup nowego pojazdu a po 3 latach wymienić go na nowy. Jest to na pewno niezwykłe ułatwienie w funkcjonowaniu firm. Wiadomo, że każdy pasażer firmy przewozowej chętniej skorzysta z usług przedsiębiorcy, który transport prowadzi nowymi i nowoczesnymi pojazdami. Ciągłe korzystanie z pojazdów również powoduje ich szybie zużywanie więc częstsze zmiany pojazdów każdemu wyjdą na dobre.

Istnieje również forma leasingu pozwalająca lekarzom ulepszyć swój gabinet. Czyż to nie jest ważne, żeby nasz pacjent był badany nowoczesnym sprzętem w komfortowych warunkach? Ludzie w dzisiejszych czasach dużo częściej wybierają dobrze wyposażone prywatne przychodnie czy kliniki tylko po to, by uniknąć starych państwowych przychodni w których załatwienie czegokolwiek powoduje wyłącznie ból głowy. Ludzie potrzebują komfortu, pewności, że sprzęt jest nowoczesny a nie stary i wątpliwej jakości. Prywatne instytucje tego typu mają wiele zalet, łatwość rejestracji, szeroki zakres usług, dogodne terminy. A utworzenie takiej działalności dzięki umowie leasingowej jest wręcz dziecinnie proste.

Rolnicy również mogą liczyć na pomoc w kwestii zakupu maszyn rolniczych różnego typu. Tego typu maszyn jest niezwykle dużo, ciągniki, kombajny. Każda z maszyn wykorzystywana w działalności rolniczej może podlegać leasingowi. Oczywiście rolnik również może potrzebować samochodu osobowego czy ciężarowego. Wszystko to można mieć przy minimum formalności. Wiadomo, że gospodarstwo rolne bez maszyn rolniczych nie będzie tak wydajne a co za tym idzie finansowo nie będzie na zadowalającym poziomie. Warto więc inwestować w nowoczesny sprzęt usprawniający pracę. Na pewno żaden rolnik na tym nie straci, tylko zyska.

Istnieje również ciekawa forma leasingu który pozwoli nawet na zakup osobie nie prowadzącej działalności gospodarczej. A gdzie takie cuda? Wszystko jest dostępne na stronie internetowej www.leasinguproszczony.eu Można tam znaleźć każdy rodzaj leasingu uproszonego potrzebnemu wszystkim osobom prowadzącym działalność gospodarczą.

Co trzeba zrobić, żeby taki leasing otrzymać? Nic prostszego. W pierwszym kroku wchodzimy na stronę internetową www.leasinguproszczony.eu. Następnie możemy znaleźć ofertę dostosowaną do naszych potrzeb. Wszyscy zawsze martwią się formalnościami. Ale portal ten oferuje leasing uproszczony co już z samej nazwy wskazuje, że nie ma mowy o skomplikowanej procedurze. Potrzebujemy tylko kilku podstawowych dokumentów które i tak każdy z nas posiada, czyli dowód osobisty, NIP, REGON, wpis do ewidencji działalności gospodarczej. To naprawdę wystarczy żeby mieć nowy samochód, ciężarówkę lub inny pojazd w leasingu! To tak niewiele, że wręcz niesamowite.

Ale to nie koniec zalet leasingu. Wielu z nas niestety posiada problem z BIK-iem. W przypadku leasingu uproszczonego ten problem nie istnieje. Teraz dosłownie każdy może wziąć samochód w leasing. Ostatnią już ale tylko omawianą przeze mnie zaletą jest czas, w jakim każdy z przedsiębiorców może stać się posiadaczem nowego pojazdu. Czas na decyzję kredytową to tylko minut! Chyba nie może być nic prostszego i szybszego niż leasing na samochód na www.leasinguproszczony.eu. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z ich ofertą. Nie wymaga to żadnego wysiłku czy kosztu. To tylko chwila która może odmienić każdą firmę! Warto więc zapoznać się dokładnie z ofertą, przemyśleć sprawę i złożyć wniosek. Nikt za nas nie sprawi, że nasza firma stanie się kurą znoszącą złote jaja. Wszystko zależy od nas samych więc zróbmy wszystko co w naszej mocy. A leasing jest na pewno jednym z narzędzi które może bardzo pomóc.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments