Leasing bez potrzeby wpłaty początkowej

Leasing bez potrzeby wpłaty początkowej

Poradnik Klienta

Leasing bez potrzeby wpłaty początkowej jako idealny wybór dla klientów oraz pośredników finansowych. Leasing jest bardzo dobrym wyjściem na sfinansowanie inwestycji na przykład zakupu samochodu. Z leasingu mogą skorzystać nawet młode firmy dla których banki są niestety niedostępne jeżeli chodzi o udzielanie finansowania.

Leasing bez potrzeby wpłaty początkowej

Niektóre firmy współpracują z producentami sprzętów czy urządzeń i mogą wynegocjować dla nas korzystne warunki zakupu sprzętu czy urządzenia. Na rynku można spotkać firmy, które współpracują z ubezpieczycielami. Ubezpieczając sprzęt czy urządzenie przez firmę ubezpieczeniową z którą współpracuje leasingodawca można otrzymać korzystną ofertę ubezpieczeniową i przy okazji zaoszczędzić.

Dodatkowo leasing będzie dobrym wyjściem także dla osób, które nie posiadają środków na wpłaty początkowe, aby móc zaciągnąć leasing oraz posiadają złą historię kredytową. Leasing to także inne korzyści takie jak ulgi podatkowe, brak obciążeń zdolności kredytowej, proste zasady zawierania umowy leasingowej, możliwość odliczenia VAT-u oraz dwie możliwości zakończenia umowy leasingowej. Ostatnia wspomniana zaleta jest bardzo korzystna, ponieważ możemy zdecydować się na wykup pojazdu oraz klient może zrezygnować z pojazdu. Tutaj warto wspomnieć, że odmowa wykupu nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami finansowymi.

Jeżeli klient zdecyduje się na dalsze leasingowanie to wystarczy, że wpłaci niską opłatę za wypożyczenie sprzętu czy samochodu. Po zakończeniu umowy można także wymienić samochód czy sprzęt na nowszy. Korzystając z leasingu można sfinansować samochody dostawcze, samochody osobowe, samochody ciężarowe, autobusy, autokary, urządzenia, sprzęty medyczne oraz inne sprzęty. W ofertach leasingowych, zasadach udzielenia leasingu można się pogubić. Dlatego należy skorzystać z pomocy doradców, którzy razem z nami przejdą przez cały proces starania się o leasing. Gdy już zdecydujemy się na leasing należy pamiętać, aby zapoznać się takimi dokumentami jak tabela opłat i prowizji, ogólne warunki umowy leasingu oraz umową leasingową. Wymienione dokumenty są bardzo obszerne i wymagają poświęcania czasu na ich lekturę.

Warto jednak poświęcić czas, aby uniknąć problemów. W celu ułatwienia lektury podpowiadamy jakie elementy są istotne i z którymi należy się zapoznać. Pierwszą rzeczą z jaką warto się zapoznać to całkowity koszt leasingu. Kolejnymi elementem jest sposób naliczania rat. Raty w ramach leasingu mogą ulegać zmianie. W przypadku rat leasingowych należy zwrócić uwagę o to jak będą ustalane raty naszego leasingu. Warto zapamiętać, że na ratę leasingową składają się raty kapitałowe, czyli spłata wartości początkowej samochodu oraz raty odsetkowe, czyli odsetki, które są ustalone przez leasingodawcę. Następnym elementem jest koszt ubezpieczeń. Koszt ubezpieczenia może zmieniać się i dlatego należy też zwrócić tutaj uwagę na sposób naliczania kosztów ubezpieczenia. Ważnym elementem są też zaległe opłaty.

Tutaj należy zwrócić uwagę na postępowanie firmy leasingowej w przypadku gdy nie będzie dokonywać rzetelnie spłat rat leasingowych. Ostatnim istotnym elementem na jaki należy zwrócić uwagę to wypowiedzenie umowy leasingowej. Tutaj należy zwrócić swoją uwagę na sytuacje, które spowodują wypowiedzenie umowy leasingowej. Najczęściej, aby otrzymać leasing należy przygotować dokument tożsamości oraz zaświadczenie o wysokości dochodu.

Dodatkowo w przypadku osób, które prowadzą działalność gospodarczą należy przygotować dokumenty rejestracyjne firmy. Leasing bez wpłat jest dobrym wyjściem nie tylko dla klientów, ale też dla pośredników finansowych. Pośrednik finansowy posiadający w swojej ofercie produktowej leasing może zaproponować swoim klientom coś więcej niż tylko kredyty czy pożyczki. Im szersza oferta produktowa pośrednika finansowego tym taki pośrednik jest bardziej atrakcyjny dla potencjalnego klienta. Przy wyborze pośrednika kredytowego należy kierować się tym, aby oferta firmy była bardzo atrakcyjna dla klienta. Warto też zwrócić na wsparcie jakie firma udziela pośrednikowi finansowemu oraz jakie oferują wynagrodzenie za pozyskanie klienta. Leasing jest idealnym wyjściem dla klienta oraz dla każdej firmy, a głównie dla tych firm, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments