Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Aktulności

Bitcoin nie może zaliczyć ostatnich niemal czterech tygodni do udanych. W obecnym momencie jego cena osunęła się bo o ponad 2,5 tys. USD, co stanowi dokładnie 24,43%. Deprecjacja najstarszej z walut wirtualnych z pewnością nie jest powodem do zabaw dla dużo kobiet. O ile spekulanci mogą wykorzystać ją do pomnożenia swojego majątku, o tyle w wypadku działalności górników uderza to zwyczajnie w rentowność ich przedsiębiorstw.

Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Spadek ceny BTC zmusza górników do kapitulacji

Z najnowocześniejszych informacji dotyczy, że górnicy przygotowali w ubiegłym ciągu samej z największej wyprzedaży własnych sposobów od frontu tego roku. W działalności widać toż wtedy oznaczać, że młodsze przedsiębiorstwa odnalazłyśmy się na skali rentowności (lub nawet pod nią) i zmuszone zostały do kapitulacji.

Kliknij i zacznij zarabiać
Kliknij i zacznij zarabiać

Starszy analityk w decentralpark.io wskazał na twitterze, że w ubiegłym czasie określono sprzedaż BTC o równowartości 20 mln USD. O ile w porównaniu z dziennym wolumenem transakcji (ponad 17 mld USD), to jedynie niewielki ułamek, to wykorzystując pod opiekę środki wyprzedawane przez górników, stanowiła ostatnie inna najważniejsza taka sprzedaż w bieżącym roku.

O ile więksi górnicy z liczniejszymi portfelami mogą sobie dać na kreowanie własnej akcji i doświadczenie gorszych okresów, o tyle mali mogą stać zmuszeni do zamknięcia, bądź ponad zawieszenia własnej role, jeśli cena BTC spadnie zbyt nisko.

Większość wydobywanych Bitcoinów wchodzi do najszerszych pooli wydobywczych, a mali górnicy pobierają jedynie ułamek nagrody. Możliwe więc, że wraz ze spadkami cen BTC podejmują się oni pasować, zwiększając presję sprzedażową na rynku.

Jeśli rzecz na placu się nie poprawi i cena BTC nagle nie wzrośnie, ostatecznym gwoździem do trumny wielu minerów może zaprezentować się spodziewany około 15 maja 2020 r. halving BTC, w efekt którego dojdzie do zmniejszenia o połowę nagrody za wydobyty blok.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments