Kiedy leasing opłaca się bardziej niż kredy?

Kiedy leasing opłaca się bardziej niż kredy?

Firma

Kiedy leasing opłaca się bardziej niż kredy? W poniższym artykule przedstawię postaram się odpowiedzieć na pytanie, które brzmi: „kiedy leasing opłaca się bardziej niż kredyt”. W celu dokładnego zrozumienia tematyki, którą zaraz przedstawię, wyjaśnię najpierw podstawowe założenia kredytu i leasingu. Następnie wymienię sytuacje, w których leasing jest bardziej opłacalny niż powszechnie znany kredyt.

Kiedy leasing opłaca się bardziej niż kredy?

Początkowo zajmę się ideą kredytu. Otóż pożyczając pieniądze w banku, mamy najczęściej na celu zakup jakiś środków trwałych, rozbudowę, czy też budowę. Osoba ubiegająca się o kredyt, musi liczyć się z faktem, że instytucja banku wymaga, aby przedstawić wiele różnych dokumentów. Niektóre z nich nie mogą być starsze niż miesiąc. W banku sprawdzana jest nasza zdolność kredytowa, zadłużenia i dopiero później udzielany jest kredyt. Zdolność kredytowa klienta jest sprawdzana poprzez przedłożenie takich dokumentów jak bilans, oświadczenia o niezaleganiu w US i ZUS oraz kopie umów z kontrahentami itp. Co na pewno trzeba zaznaczyć, to fakt, iż jeśli kredyt został wzięty na przykład w celu zakupienia nowego samochodu, to aby móc go sprzedać, najpierw musi być spłacona cała pożyczona od banku kwota.

Jeśli chodzi o leasing, to z jego założenia wynika, że firma leasingowa (leasingodawca) zakupuje jakiś przedmiot, a następnie oddaje go w użytkowanie leasingobiorcy. Od strony osoby zainteresowanej wzięciem danego przedmiotu w leasing (leasingobiorcy) wygląda to w ten sposób, że jest on zobowiązany płacić z góry ustalone raty leasingowe. W przeciwieństwie do kredytu przedmiot leasingowany pozostaje własnością firmy leasingowej. W przypadku leasingu, nie jest wymagana tak duża ilość dokumentów, jak przy kredycie, a cała procedura jest o wiele prostsza. Ponadto, limity zdolności kredytowej są dużo większe niż w sytuacji brania kredytu.

Przedstawię teraz sytuacje, w której leasing okazuję się dużo bardziej opłacalny niż kredyt. Osoba, która prowadzi firmę i planuje zakup samochodu, bardzo często staje przed dylematem: kredyt czy leasing? Otóż z pomocą przychodzą firmy leasingowe, które dają osobie zainteresowanej możliwość wzięcia samochodu w użytkowanie. Co prawda samochód nie będzie własnością leasingobiorcy, jednak stanie się jego użytkownikiem na bardzo opłacalnych warunkach. Po pierwsze, mamy pewność szybszego dostania pojazdu niż w przypadku wzięcia kredytu na jego zakup. Po drugie, raty leasingowe są z góry określone. Co na pewno jest dużą zaletą to fakt, że w sytuacji leasingu jest znacznie mniej formalności. Może się zdarzyć, że samochód zepsuje się lub ulegnie jakiemuś wypadkowi. W takim przypadku istnieje możliwość przeniesienia kosztów naprawy na leasingodawcę. Wiele osób z pewnością zainteresuje to, że podstawę opodatkowania można zmniejszyć. Ponadto, biorąc samochód w leasingu, nie ma konieczności angażowania dużych środków własnych. Każda zainteresowana osoba powinna zajrzeć na stronę internetową firmy DG-INWEST http://www.dginwest.com.pl/leasing-oferta/, na której w bardzo szybki i prosty sposób taki leasing można otrzymać. Na stronie firmy mamy możliwość umówienie się z doradcą, który z w zrozumiały sposób przedstawi najdogodniejszą ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb klienta. Strona zawiera również podstawowe informacje dotyczące leasingu oraz jego różne rodzaje. Dzięki doradcom firmy DG-INWEST w bardzo prosty i szybki sposób można otrzymać leasing.

Na zakończenie dopowiem jeszcze, że dzięki umowie leasingowej, leasingobiorca posiada możliwość osiągnięcia oszczędności na podatku dochodowym. Dzieje się tak poprzez tak zwaną tarczę podatkową. Powoduje to, że koszty poniesione przez leasingobiorcę w trakcie finansowania, są dużo mniejsze niż w przypadku kredytu. Leasingodawca (finansujący) dokonuje odpisów amortyzacyjnych. Są one dokonywane według przewidzianych dla danego przedmiotu w leasingu stawek podatkowych.

Mam nadzieję, że przedstawione w tym artykule informacje, przekonują, iż istnieją sytuacje, w których leasing okazuje się o wiele bardziej opłacalny niż kredyt.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments