Czy warto skorzystać z leasingu?

Czy warto skorzystać z leasingu?

Poradnik Klienta

Czy warto skorzystać z leasingu? Wiele osób marzy o nowym samochodzie i nie ma znaczenia, czy chodzi o pojazd prywatny czy służbowy. Nie zawsze jednak nasze marzenia mogą się spełniać – głównym ograniczeniem są bowiem względy finansowe, zakup nowego pojazdu zawsze jest sporym wydatkiem na który nie każdy może sobie pozwolić, dodatkowo wymaga to od nas dopełnienia szeregu formalności, pochłaniających cenny czas. Szansą na zakup pojazdu w takim przypadku okazuje się jednak leasing – minimum formalności, jasne zasady i brak wkładu własnego to hasła, którymi wiele firm pozyskuje sobie klientów. Jeśli jednak chcesz uzyskać samochód w leasingu, opieraj się wyłącznie na firmach sprawdzonych, które cieszą się dobrymi opiniami i zaufaniem klientów. Do takich firm należy http://www.leasinguproszczony.eu/, gdzie wysokość rat i kwotę finansowania możesz sprawdzić jeszcze przed złożeniem wniosku, bezpośrednio na stronie www.

Czy warto skorzystać z leasingu?

Na początek warto powiedzieć kilka słów o tym, czym właściwie jest leasing – tym mianem określa się umowę na zasadzie której finansujący przekazuje leasingobiorcy prawo do użytkowania danego przedmiotu, zazwyczaj są to pojazdy mechaniczne, w większości przypadków samochody osobowe lub ciężarowe. W zamian, leasingobiorca jest zobowiązany do pokrywania rat, zgodnie z zawartą między stronami umową. Jest to coraz popularniejszaw naszym kraju forma finansowania.Trzeba zwracać uwagę na kilka aspektów przy podpisywaniu takiej umowy, ponieważ rządzi się ona innymi prawami niż choćby kupno lub sprzedaż. Jeśli zawierasz umowę o leasing, zadbaj o ubezpieczenie jego przedmiotu – gdyby samochód uległ uszkodzeniu lub został skradziony, umowa po prostu wygasa – to jedna z jej większych wad. Leasingodawca może zażądać wtedy natychmiastowego uregulowania reszty należności, dobrze byłoby gdyby ubezpieczenie obejmowało więc stosunkowo wysokie kwoty, najlepiej wartość pojazdu. Decydując się na leasing trzeba również pamiętać o tym, że nie warto zalegać z zapłatą rat, nawet miesięczna zwłoka może być bowiem podstawą do zerwania umowy, co może okazać się później sporym problemem. Na leasing powinny więc zdecydować się tylko te osoby, które są w stanie regularnie spłacać raty, czyli mające odpowiednie miesięczne dochody. Leasingodawca może z nami rozwiązać umowę również gdy w nienależyty sposób obchodzimy się z pojazdem, niszczymy go czy dajemy do użytkowania osobie, o której nie było mowy w punktach umowy. Najlepszym rozwiązaniem jest dokładne sprawdzenie zasad umowy, wszystkich jej punktów, poczytanie poradników na temat tego, co w takiej umowie powinno się znaleźć. Wtedy unikniemy zdziwienia i niemiłych niespodzianek, które mogą wynikać z naszej niewiedzy. Umowa może bowiem zawierać wiele niekorzystnych dla nas aspektów takich jak limity przebiegu, ograniczenia w korzystaniu z pojazdu – trzeba więc dokładnie przejrzeć jej wszystkie punkty i ewentualnie wnieść zastrzeżenia – w większości przypadków oferta może być bowiem dopasowana do potrzeb klienta i właśnie tak jest zawsze w firmie http://www.leasinguproszczony.eu/. Dobór odpowiedniej firmy leasingowej stanowi również zabezpieczenie pojazdu – w wypadku ogłoszenia upadłości przedsiębiorstwa będącego leasingodawcą, samochód w leasingu zostanie odebrany korzystającemu, ponieważ aż do momentu spłaty stanowi majątek finansującego – w tym wypadku bankrutującej firmy. Warto o tym pamiętać, sprawdzając odpowiednio wcześniej sytuację rynkową i finansową firmy udzielającej nam leasing.

Ogólnie rzecz biorąc, leasing zawsze się opłaca – daje możliwość uzyskania samochodu używanego lub nowego na korzystnych zasadach. Możemy stać się właścicielem pojazdu nawet nie posiadając w danej chwili odpowiedniego kapitału – często potrzebujemy samochodu, jest nam on potrzebny do pracy, ale nie mamy pieniędzy na zakup. Wtedy leasing uproszczony jest ofertą, która może nas ratować – oferuje szybkie uzyskanie finansowania pojazdu bez nadmiernej ilości formalności i bez długiego oczekiwania na wydanie pozytywnej decyzji. Niestety, banki te formalności znacznie przeciągają, trzeba regularnie odwiedzać placówkę, donosić dokumenty i czasem nawet miesiąc czekać na to, by dowiedzieć się czy leasing w ogóle zostanie nam przyznany. Dodatkowo leasing jest zazwyczaj zawierany na 3-4 lat, po upływie tego okresu możemy zawrzeć kolejną umowę, biorąc w leasing całkowicie nowy pojazd – opłaca się to szczególnie przedsiębiorcom, dla których stan techniczny floty pojazdów jest znaczącą kwestią. Przy krótszym okresie leasingu płacimy wyższe raty, ale ogólnie całkowity koszt produktu okazuje się wtedy niższy. Wiadomo, że nie uzyskujemy pojazdu za kwotę wyznaczoną od producenta, ale dodatkowe koszty pokrywamy właśnie za możliwość użytkowania pojazdu, mimo że nie od razu spłacamy kwotę leasingową. Leasing bardziej opłaca nam się niż wzięcie pożyczki na zakup auta, ponieważ nie obciąża naszej zdolności kredytowej. Dodatkowo koszty uzyskania pożyczki, a całkowite koszty leasingu operacyjnego mogą nie mieć porównania – zazwyczaj to właśnie leasing okazuje się korzystniejszy, niosąc ze sobą niższe raty. Opłacalne jest to szczególnie dla przedsiębiorców, którzy koszty uzyskania leasingu mogą zaliczyć do kosztu uzyskania przychodów. W przypadku kiedy nie spłacimy kredytu, na konto po pewnym czasie wkroczy komornik – leasing jest dla nas bezpieczniejszy, w razie problemów finansowych zostanie zajęty pojazd, nawet jeśli część rat już spłaciliśmy. Nie będziemy mieć natomiast zajętych innych środków.

Leasing uproszczony okazuje się szansą zarówno dla przedsiębiorców, właścicieli małych firm jak i osób prywatnych. Warto jest zapoznać się z odpowiednią ofertą, która zostanie dopasowana do możliwości i potrzeb klienta. Oferty leasingowe na rynku stanowią bardzo szeroki dział, jest w czym wybierać – każdy znajdzie dogodny sposób na pozyskanie wymarzonego pojazdu. Ja sama nie wahałabym się dłużej – zaoszczędzony w ten sposób kapitał można przeznaczyć na inny cel, czasem potrzebujemy pojazdu ale mamy też inne ważne zobowiązania. Dzięki leasingowi nie musimy wtedy wybierać, na co poświęcić pieniądze. Polecam każdemu zapoznać się z ofertą firmy www.leasinguproszczony.eu – setki zadowolonych i powracających do tej firmy klientów mówią same za siebie o wysokiej jakości świadczonych usług. Dzięki ich pomocy wymarzony samochód osobowy lub nawet ciężarówka mogą znaleźć się w zasięgu Twojej ręki i to bez męczących formalności.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments