Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

Bezbolesne leczenie zębów Brusy

Poradnik Klienta

Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny! Wizyta u stomatologa często odnosi się z bólem. A dzięki nowym znieczuleniom można zapomnieć o tych złych dolegliwościach!

Bezbolesne leczenie zębów Gdynia

Współczesna stomatologia może poradzić sobie niemalże z dowolnym problemem. Głęboka próchnica, paradontoza, złamania zębów, ich pogorszona estetyka – to właśnie niektóre przypadki, gdy dobry stomatolog może zapewnić kompleksową i fachową obsługę.

Wiele osób unika jednak systematycznych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Dlaczego? Głównym problemem jest ból, który łączy się z środkami. Teraz przecież nie trzeba się nim stresować. W gabinecie dentysta może zaproponować pełną paletę znieczuleń – nie tylko standardowe znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem strzykawki.

Zobacz również Wypalarnia kawy opinie

Znieczulenie zęba – komfort dla chorego i dentysty

Dzisiaj znieczulenie w trakcie leczenia stomatologicznego nie jest przyjmowane jako dodatkowa usługa. Odwiedza ono w magazyn standardowego leczenia, zapewniając przy tym zdrowy komfort nie tylko pacjentowi, ale także dentyście prowadzącym zabieg.

Znieczulenie stomatologiczne miejscowo „wyłącza” działanie nerwów, stąd same nie pojawia się to uczucie bólu. Traktowane jest ono przy wielu procedurach, w niniejszym między innymi przy leczeniu stomatologicznym próchnicy, w niniejszym leczeniu kanałowym, przy ekstrakcjach, czyli wyrywaniu zębów lub same przy wszczepieniu implantów stomatologicznych.

Jakie znieczulenie może zaproponować stomatolog, aby zabiegi dokonywały się bez bólu?
Znieczulenie stomatologiczne na NFZ i prywatnych gabinetach

Ze znieczulenia stomatologicznego można wykorzystać również w gabinetach posiadających podpisaną umowę z Swym Funduszem Zdrowia, jak zarówno w własnych klinikach i gabinetach stomatologicznych.

Bezbolesne leczenie zębów Gdynia

Znieczulenie na NFZ jest darmowe i wygodne do każdego zabiegu. Odnosi się wówczas znieczulenia standardowe prowadzone z wykorzystaniem strzykawki. W własnych gabinetach za znieczulenie najczęściej trzeba dopłacić, ponieważ nie uważa się ono w średniej cenie zabiegów. Do dyspozycji pacjentów istnieje przecież szersza skala metod znieczuleń.

Rodzaje znieczuleń przydatnych w stomatologii:

znieczulenie znane z wykorzystaniem strzykawki
komputerowe znieczulenie stomatologiczne
znieczulenie wziewne – gaz rozweselający
narkoza – znieczulenie ogólne

Czym dobrze ukazują się powyższe rodzaje znieczuleń stomatologicznych?
Znieczulenie znane z wykorzystaniem strzykawki

To głównie wykonywane znieczulenie przez stomatologów. Liczy na wstrzyknięciu substancji znieczulającej w ziemie zęba – dziąsło, podniebienie, śluzówkę policzka. To znieczulenie skuteczne, ale chyba żyć ono bolesne. Też pewnie ono zaburzać mimikę twarzy.

Bezbolesne leczenie zębów Gdynia
Komputerowe znieczulenie stomatologiczne

W własnych gabinetach stomatologicznych dentysta może zaproponować także znieczulenie komputerowe. Kierowane jest ono z wykorzystaniem skomputeryzowanego urządzenia, które automatycznie dawkuje substancję znieczulającą i informuje ją pod niskim ciśnieniem. W owocu takie znieczulenie jest niemalże bezbolesne, a także nie zaburza ono mimiki.

Bezbolesne leczenie zębów Gdynia
Znieczulenie wziewne – gaz rozweselający

W wybranych gabinetach stomatolog może zaproponować też znieczulenie wziewne z wykorzystaniem gazu rozweselającego, czyli podtlenku azotu. Jest on dawany głównie jako sposób spokojni i relaksujący. Może istnieć przydatne podanie dodatkowego znieczulenia, tylko stanowi ono mniej stresujące.
Narkoza – znieczulenie ogólne

Procedury stomatologiczne można wykonywać same w znieczuleniu ogólnym, czyli w narkozie. Przeważnie są one realizowane u pacjentów z dentofobią, a także przy rozległych ubytkach, na przykład wielu ekstrakcjach.

Bezbolesne leczenie zębów Gdynia

Artykuł powstał we zgody z Kliniką Stomatologiczną Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments