6 pomysłów na dodatkowy dochód w 2020

Poradnik Klienta Prasówki

Zastanawiasz się, jak poprawić swój budżet? Dzięki błyskawicznemu rozwojowi sieci możesz zarabiać bez wychodzenia z domu. Poznaj 6 sprawdzonych pomysłów na dodatkowy dochód w 2020 i zadbaj o swoją sytuację finansową.

Pomysły na dodatkowy dochód

Na pewno słyszałeś już sporo o różnych sposobach pracy w sieci. Niestety – zdalne zarabianie pieniędzy przez lata obrosło niezliczoną ilością mitów. Z jednej strony możesz spotkać opinie osób, których przygoda z pracą zdalną opierała się o bezsensowne klikanie w reklamy, z drugiej zaś niewiarygodne historie ludzi, którzy w krótkim czasie znacznie wzbogacili się w sieci.

Żadna z tych stron nie ma racji. Zarabianie konkretnych pieniędzy w internecie jest jak najbardziej możliwe, chociaż nic nie przychodzi bez wysiłku i zaangażowania.

Poniżej znajdziesz listę 6 internetowych aktywności, które umożliwią Ci skuteczne dorobienie do pensji.

1. Copywriting

Zarobkowe pisanie tekstów internetowych cieszy się coraz większą popularnością. To przede wszystkim wynik wygody oraz dostępności. Każdy może zarabiać w ten sposób. Wystarczy klawiatura, połączenie z internetem oraz kilka pomysłów.

Ponadto zarabianie na pisaniu nie wymaga zakładania działalności gospodarczej. Wystarczy, że zarejestrujesz się na wybranym portalu i wybierzesz zlecenie z listy. Po napisaniu tekstu, na Twoje konto zostanie przelana określona suma pieniędzy. W sieci istnieje zapotrzebowanie na teksty z każdej kategorii. Od prostych utworów na poziomie ucznia szkoły podstawowej do profesjonalnych artykułów i felietonów.

2. Internetowe tłumaczenia

Jeżeli biegle posługujesz się językiem obcym – szybko znajdziesz pracę w sieci. Podobnie jak w przypadku copywritingu, na rynku funkcjonują portale pośredniczące w realizacji zleceń. Najwięcej zamówień dotyczy tłumaczenia ofert handlowych oraz zawartości witryn www, jednak istnieje też zapotrzebowanie na tłumaczenie e-booków lub korespondencji.

Do zajmowania się internetowymi tłumaczeniami nie potrzebujesz formalnego wykształcenia. Poziom Twojej znajomości języka jest sprawdzany w trakcie procesu rejestracji na wybranym portalu.

3. Prowadzenie bloga

Masz interesujące hobby? Chciałbyś przekazać światu coś ciekawego? Powinieneś założyć bloga. Pomimo, że żyjemy w erze mediów społecznościowych – internetowe pamiętniki wciąż cieszą się ogromną popularnością. Ludzie uwielbiają blogi i chcą je czytać.

Jeżeli jesteś w stanie stworzyć treści, które pozyskają uwagę czytelników, możesz liczyć na konkretne zyski. Większość blogerów zarabia na wyświetlaniu reklam lub sprzedaży produktów informacyjnych (np. kursy, e-booki).

4. Prowadzenie kanału Youtube

Jeżeli zamiast pisania wolisz inne sposoby komunikacji – nic straconego. Kolejny sposób na komercyjne wykorzystanie sieci to prowadzenie kanału Youtube. Publikując interesujące filmy, jesteś w stanie docierać do setek tysięcy odbiorców z całego świata.

Podstawową formą monetyzacji kanału jest zintegrowany z platformą program Adsense. Dzięki niemu w trakcie Twoich filmów widzowie zobaczą reklamy, natomiast Ty otrzymasz wynagrodzenie.

5. Udzielanie korepetycji przez Skype

Jesteś ekspertem w swojej dziedzinie? Bez problemu znajdziesz osoby, które zechcą skorzystać z Twojej wiedzy. Na portalach z ogłoszeniami znajdziesz mnóstwo ofert, dotyczących prowadzenia korepetycji.

W tym przypadku nawiązujesz kontakt z klientem, a następnie przeprowadzasz lekcję z wykorzystaniem internetowego komunikatora.

6. Programy partnerskie

W obecnych czasach większość dużych firm stara się wykorzystać potęgę marketingu internetowego. W sieci funkcjonują różnego rodzaju programy partnerskie. Polecać można prawie wszystko – od kosmetyków po konta bankowe i ubezpieczenia.

Większość programów partnerskich funkcjonuje na zasadach Cost Per Sale. Oznacza to, że uczestnik programu otrzymuje wynagrodzenie za każdym razem, gdy ktoś zdecyduje się na podjęcie określonej interakcji (np. założenie konta w banku lub zakupy w sklepie online).

Artykuł gościnny portalu Zarabiaj Na Pisaniu.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments