Profil Google+

Najczęściej zadawane pytania

 

Co to jest leasing?

Leasing to umowa zawarta pomiędzy firmą pożyczkową, która w ramach umowy zakupuje nowy sprzęt, a następnie udostępnia go użytkownikowi, którym jest leasingobiorca, który w zamian za wypożyczenie wpłaca leasingodawcy miesięczne raty. Po wypełnieniu warunków umowy przedmiot staje się własnością spłacającego go Klienta.

Ile czasu trwa procedura podpisania umowy leasingowej?

Cała procedura trwa nie dłużej niż 7 dni, jednak w przypadku skomplikowanej umowy lub nietypowego sprzętu, będącego przedmiotem leasingu, czas ten może się nieznacznie wydłużyć.

Czy przedmiotem leasingu może być tylko nowy sprzęt?

Nie, leasingujemy również używany sprzęt na specjalne życzenie naszego Klienta.

Czy mogę przekazać przedmiot leasingu na inną osobę w trakcie trwania umowy?

Tak, nazywamy to cesją (przeniesieniem) leasingu. Na mocy dodatkowej umowy możesz przekazać swój leasing innej, wskazanej przez siebie osobie.

Kto jest właścicielem leasingowanego przedmiotu?

Dopóki trwa umowa prawnym właścicielem sprzętu jest firma leasingująca, jednak to Ty obciążony jesteś wszelkimi opłatami wynikającymi z użytkowania pojazdu w tym: kosztami naprawy, eksploatacji oraz tymi wynikającymi z nieprzepisowego prowadzenia pojazdu (mandaty). Po rozwiązaniu umowy własność sprzętu przechodzi na Ciebie i to Ty jesteś jego jedynym właścicielem.

Banner UE Innowacyjna Gospodarka