Profil Google+

Artykuły

Ilustracja do artykułu

MASZ AUTO W LEASINGU ORAZ PROBLEM Z JEGO SPŁATĄ? OTO ROZWIĄZANIE

Umowa leasingu nie musi spędzać Tobie snu z powiek, w momencie gdychwilowo jesteś niewypłacalny. Jeśli popadłeś w kłopoty finansowe i masz zaległe raty leasingowe istnieje co najmniej kilka sposobów, abyś wyszedł z tej trudnej sytuacji. Podstawową zasadą jaka obowiązuje w takich przypadkach jest konieczność poinformowania firmy leasingowej o zmianie twojej sytuacji finansowej. Co najważniejsze - musisz pójść jak najszybciej do swojego leasingodawcy i szczerze z nim porozmawiać. Umowa leasingowa zawarta zostaje zazwyczaj na kilka lat i twoja sytuacja finansowa może w tym czasie ulec zmianie. Firma leasingowa zdaje sobie z tego sprawę i uwierz - jej również bardzo zależy na tym, abyś spłacił swoje zobowiązanie zgodnie z zawarta umową, unikając konieczności angażowania firmy windykacyjnej. Podpisując umowę leasingu być może twoje przedsiębiorstwo było w lepszej kondycji, a teraz niestety, masz gorszy okres...

Ilustracja do artykułu

KRADZIEŻ LEASINGOWANEGO SAMOCHODU

Kradzież auto w leasingu jest tak samo prawdopodobna jak kradzież auta, którego jesteśmy prawnym właścicielem. Nie ma zasady mówiącej, które auta będą częściej przedmiotem zainteresowania złodziei. Zanim więc podpiszesz umowę leasingową musisz wiedzieć jakimi konsekwencjami zostaniesz obarczony w przypadku takiego zdarzenia...

Ilustracja do artykułu

JAK WYNEGOCJOWAĆ NIŻSZĄ CENE KUPUJĄC SAMOCHÓD?

Szukając nowego auta dla siebie na pewno uważnie przejrzysz wszystkie oferty, dostępne w twojej miejscowości. Po zdecydowaniu się na konkretny model, twoje zdanie jest ułatwione ponieważ możesz wybrać się do każdego komisu z osobna i w każdym z nich poznać cenę za swój wymarzony samochód. Pytanie brzmi natomiast: czy chcesz przepłacić podpisując umowę od razy czy za sprawą kilku tricków negocjacyjnych chcesz stać się właścicielem pojazdu i jeszcze na tym zakupie zaoszczędzić?

Ilustracja do artykułu

KILKA PORAD DOTYCZĄCYCH UBEZPIECZŃ KOMUNIKACYJNYCH

Przede wszystkim zanim wybierzemy swoje ubezpieczenie, musimy przestać kierować się zasadą, że cena powie nam wszystko o konkretnej ofercie. Szukanie najtańszego rozwiązania to najczęstsze, ale niekoniecznie najlepsze rozwiązanie. Szukając drogiej oferty natomiast, nie możemy być pewni na sto procent, że jej warunki są najlepsze i idą w parze z wysokością naszej składki. Czasami może się okazać, że cena jest nieadekwatna do usługi. Jak nie dać się zrobić w przysłowiowego „balona” i zapłacić odpowiednią sumę za zakres usług jakie wybieramy przy ubezpieczeniu?

Ilustracja do artykułu

LEASING KOMPUTERÓW CORAZ SZYBCIEJ SIĘ ROZWIJA

Każda firma potrzebuje rozwoju oraz nowych technologii, a każdy sprzęt się niestety starzeje. Co zrobić jeśli nie chcemy obciążać firmy dodatkowymi kosztami na zakup nowych komputerów, drukarek, kserokopiarek? Z pomocą nadchodzi leasing komputerów, ta wspaniała forma zakupu daje nam możliwość nabycia nowego sprzętu bez obciążania swojej firmy dodatkowymi, jednorazowymi kosztami. Leasing komputerów w Polsce ciągle się rozwija, czy dościgniemy zachód i będziemy częściej  korzystać z leasingu niż dotychczas? Wszystko wskazuje, że tak!!

Ilustracja do artykułu

CESJA UMOWY LEASINGU CZYLI JAK SPRZEDAĆ PRZEDMIOT W TRAKCIE UMOWY

Cesja umowy leasingu jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, jeżeli chcemy sprzedać leasing innej osobie. Takie umowy zawiera się w przypadkach kiedy przedmiot nie jest nam już potrzebny lub nasza działalność gospodarcza jest zbyt obciążona kosztami, a leasing jest już dla nas niekorzystny. Cesja jest często wykorzystywana wśród przedsiębiorców, dawniej uznawana przez organy skarbowe za przekazanie korzyści podatkowych na drugą osobę, a dzis prawo jest nieco uproszczone...

Ilustracja do artykułu

Przemysł w Polsce

Przemysł definiuje się jako dział produkcji materialnej, w którym wydobywanie zasobów przyrody i dostosowanie ich do potrzeb ludzi odbywa się na dużą skalę, na zasadzie podziału pracy i za pomocą maszyn. Przemysł pełni trojakie funkcje: ekonomiczne (produkcja różnorodnych dóbr, energii lub wydobywanie surowców mineralnych), społeczne (miejsca pracy, rozwój techniki produkcji, polepszenie warunków życia) i przestrzenne (rozwój miast, przyspieszenie procesów urbanizacyjnych, przekształcenie środowiska).

Ilustracja do artykułu

Zakładanie firmy przez Internet

Korzystne zmiany, które weszły w życie w lipcu 2011 roku, pozwalają dzisiaj na założenie własnej działalności gospodarczej za pomocą jednego wniosku i to składanego przez Internet. To ogromna poprawa w stosunku do tego, z jak wielkimi formalnościami musieli się wcześniej mierzyć ci, który zapragnęli prowadzić firmę.

Ilustracja do artykułu

Ford Focus

For Focus to nowoczesny kompaktowy osobowy samochód na miarę dzisiejszych czasów. Jego produkcją zajmuje się amerykański koncern motoryzacyjny Ford Motor Company, jako następca Escorta od 1998 roku. Samochód ten jest bardzo popularnym i jednym z najlepiej sprzedających się modeli z tzw. niższej klasy średniej. Na całym świecie dotychczas sprzedano ponad 10 mln egzemplarzy tych modeli samochodu oraz wielokrotnie nagradzano. Wydano do dzisiaj trzy wersje tego modelu samochodu.

Ilustracja do artykułu

Toyota

Darmowy poradnik- na co zwrócić uwagę podczas zakupu auta (Toyota)

Toyota najbardziej niezawodną marką w 2016 r. Tak wybrali kierowcy

Tysiące kierowców podjęło decyzję. Ich zdaniem to właśnie Toyota jest najbardziej niezawodną marką samochodu. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że druzgocąca większość kierowców, bo aż 91,5 % użytkowników tej marki wystawiło ocenę maksymalną podczas oceny różnych aut. Znawców rynku motoryzacyjnego nie dziwi tak miażdżąca wygrana Toyoty w rankingu...

Ilustracja do artykułu

Plusy i minusy Volswagena

Volkswagen Golf GTD Variant- marka na miarę czasów

Użytkownicy marki Volswagen często są nią zachwyceni. Zdarzają się jednak kierowcy, którzy nie użytkują tych samochodów i nie zachwycają się tak nad nią, a w rankingu ulubionych marek w ogóle nie znajdziemy u nich Volkswagena. Złośliwi, ale znający rynek motoryzacyjny często porównują Volswagena do ziemniaków-niby szału nie ma, ale trudno się bez nich obejść. I to doskonale oddaje charakter tej marki.

Ilustracja do artykułu

Audi, co zrobić, by Cię było na nie stać!

Audi, co zrobić, by Cię było na nie stać!

W tym roku powstał polski ranking niezawodności. Bodajże jedyny taki ranking w naszym kraju, w którym polscy kierowcy wystawiają ocenę swoim autom. Dzięki opinii ponad 30 tysięcy kierowców powstała lista najmniej zawodnych aut, które śmigają po polskich drogach. Na 6.miejscu znalazło się Audi.

Ilustracja do artykułu

Suzuki- darmowy poradnik, na co zwracać uwagę przy zakupie

Suzuki- darmowy poradnik, na co zwracać uwagę przy zakupie

Suzuki, to jeden z gigantów japońskiego przemysłu motoryzacyjnego. Specjalizuje się w produkcji modeli nie tylko samochodów, ale także motocykli, czy nawet silników do motorówek. Koncern należy do tzw. wielkiej japońskiej czwórki, która specjalizuje się w masowej produkcji motocykli na świecie. W jej skład wchodzą marki: Suzuki, Yamaha, Honda i Kawasaki. Główny bohater naszego artykułu posiada sieć 15 swoich fabryk w aż 14 krajach. 

Ilustracja do artykułu

Subaru -podpowiemy co zrobić, byś nim jeździł

Darmowy poradnik- marka Subaru bez tajemnic

Każdy szanujący się znawca tematyki samochodowej wie, że Subaru to japońska marka produkująca samochody osobowe. Co ważne, niemal w 17 % należy do koncernu Toyota Motor Corporation. Koncern założony został w 1953 roku. Słowo "subaru" oznacza w języku japońskim "plejady". Można je zobaczyć w logo tej firmy.

Ilustracja do artykułu

Mazda, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie

 Kupimy Ci Mazdę prosto z salonu!

Mazda to producent japoński samochodów osobowych.Ten koncern założony został w 1920 roku. Jak łatwo policzyć już 96 lat z sukcesem funkcjonuje na motoryzacyjnym rynku światowym. W rankingu niezawodności Mazda dzięki przychylnym opiniom polskich kierowców znalazła się na podium, a dokładnie zajęła 3. miejsce. Japońskie samochody, zdaniem polskich kierowców należą do najmniej zawodnych na świecie marek. Silna pozycja tzw. japończyków nie powinna dziwić, choć oczywiście znajdą się kierowcy, którzy nie przepadają za jakością i wykonastwem w japońskim stylu. Jak jednak pokazują badania przeprowadzone na ponad 30. tys. kierowców w Polsce marki japońskie mają swoich zwolenników, którzy często także okazują się ich fanatycznymi użytkownikami. W polskim rankingu niezawodności Mazda wynik niemal 90 % zadowolonych użytkowników dał miejsce 3. Dokładnie 89,8 % respondentów, którzy wzięli udział w badaniu ankietowym wskazało właśnie tę markę jako swojego faworyta. Miejsce 3. zdaje się więc być zasłużone. Poznajmy więc argumentację kierowców, którzy wsytawili koncernowi Mazda taką rewelacyjną notę.

                                                                                                                                                                                                                                                

Ilustracja do artykułu

Honda-możesz ją mieć z leasingiem u nas!

Honda- zwróć uwagę przy zakupie na te kwestie

Honda-możesz ją mieć z leasingiem u nas!

Honda, jak pewnie większość użytkowników czterech kółek wie, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek japońskiego przemysłu motoryzacyjnego. Międzynarodowy potentat produkuje samochody osobowe głównie, a także motocykle, skutery. Poza tym w ofercie tego giganta można znaleźć także samoloty i silniki. Co warto podkreślić, Honda jest liderem światowym jeśli chodzi o liczbę wyprodukowanych silników. Rocznie szacunkowo podaje się, że koncern ten jest w stanie wypuścić na rynek ponad 25 milionów silników, co samo w sobie jest imponujące. Nie bez powodu koncern Hondy należy do tzw. dużej czwórki. Chodzi oczywiście o marki japońskie największe na świecie. 

Ilustracja do artykułu

Dacia- najniżej w rankingu niezawodności

Dacia- najniżej w rankingu niezawodności

Dacia to rumuński producent samochodów osobowych i dostawczych. Dzisiejsza nazwa, czyli słowo "dacia"  nawiązuje do rzymskiej, dawnej krainy, która kiedyś znajdowała się na terenie Rumunii. Historia tego koncernu sięga 1943 roku, kiedy to nazwa nie przypominała dzisiejszej, a produktem jej były silniki samolotowe. Koncern ten powstał w 1966 roku, jednak nie od razu pod swoją obecną nazwą. Ta data jest podawana, ponieważ właśnie w tym roku zakończyła się budowa pierwszej fabryki. Oczywiście przedsiębiorstwo próbowało samo wyprodukować swój samochód, ale nie doszło to do skutku. Wszystko przez to, a może bardziej dzięki temu, że w roku 1968 firma podpisała oficjalną umowę współpracy z Renault.

Ilustracja do artykułu

Chcesz Renault? Kup je z nami

Renault- najpopularniejsza francuska marka w Polsce

Renault to jeden z największych koncernów francuskich. Potentat motoryzacyjny zaczął swoją działalność w 1899 roku, co sprawia, że jest to jedna z najstarszych marek samochodowych nie tylko we Francji, ale także na świecie. Nie może nie zrobić wrażenia fakt, że firma ta zatrudnia ok. 130 tys. pracowników na całym świecie. Wrodzimej Francji ok.65 tys. Co może zdziwić to fakt, że we Francji powstaje zaledwie 20 % modeli tej firmy. Jako oficjalną datę założenia  Renault podaje się 25 lutego 1899 roku. Założycielami było trzech braci Renault, a więc Louis, Marcel i Fernand. Bracia nie tylko okazali się pasjonatami aut, ale szybko się okazało, że znają się na nich i co wydaje się być ważniejsze umieją swoje pomysły wdrożyć z sukcesem w życie. Tym sposobem zbudwali firmę, która już od 117 lat świetnie sobie radzi i z sukcesem walczy z wielką przecież konkurencją na rynku samochodowym. Poza tym trzeba pamiętać, że firma się rozwija nieustannie i inwestuje w coraz lepsze rozwiązania dla swoich Klientów.

Ilustracja do artykułu

Leasing u nas i stać Cię na Chevroleta

Chevrolet, co musisz o nim wiedzieć

Generalnie Chevrolet należy do koncernu General Motors i jest to typowo amerykańska marka samochodów. Osobowych, co warto dodać. Samochody tego giganta motoryzacyjnego można kupić już w ponad 140 krajach na świecie. Z różnych badań wynika, że jest to czwarta najczęściej kupowana marka samochodów. Założycielem firmy w 1911 roku był Louis Chevrolet. Co ważne, Louis pochodził ze Szwajcarii i był nie dość, że mechanikiem samochodowym, to także brał czynny udział w wyścigach jako kierowca wyścigowy. Można więc uznać, że samochody to była jego pasja, którą z sukcesem sprzedaje ta marka do dzisiaj. Spółka szybko nawiązała współpracę z General Motors. I tak pozostało do dnia dzisiejszego.

Ilustracja do artykułu

Monitoring floty

Monitoring floty sposobem na zwiększenie efektywności

Fachowcy są zdania, że monitoring floty może być pomocny. Skąd takie wnioski? Okazuje się, że dzisiejsze systemy monitoringu to tak technologicznie zaawansowane systemy, że często nie jest wykorzystywany ich cały potencjał. Szkoda. Nowe technologie bowiem mogą pracować dla przedsiębiorcy, tylko trzeba wiedzieć, jak korzystać z tego często niewykorzystanego potencjału, który sobie bezczynnie drzemie. Po co ma drzemać, skoro może pracować i to dla nas i to za darmo w cenie przecież sprzętu, który dysponujemy i w którym się znajduje. 

Ilustracja do artykułu

Leasing w górę!

Leasing coraz bardziej popularny

Aż 13 miliardów złotych! Na tyle jest wyceniana wartość sfinansowanych aktywów pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku-tak przynajmniej wyliczył Polski Związek Leasingu. Co ważne, szacunki te dotyczą sfinansowanych transakcji, w finalizowaniu których brały udział polskie firmy zajmujące się szeroko rozumianym leasingiem. Tak donosi jeden z bardziej prestiżowych magazynów zajmujących się przedsiębiorczością. I faktycznie coraz więcej firm pośredniczących w pożyczkach, czy chwilówkach w swojej bogatej ofercie ma również wszystkie dostępne rodzaje leasingu. To dobrze, że jest wybór, bo faktycznie leasing, jeśli firma nie ma zdolności kredytowej albo ważniejsze wydatki- właśnie w ten sposób może załatwić kłopot braku nowych samochodów, czy specjalistycznych maszyn. Co ważniejsze dostępność leasingowych ofert już nie opiera się li tylko na największych firmowych gigantach, ale także z takiej możliwości może skorzystać już tak mocno eksploatowany do wszelkiego rodzaju czynności przysłowiowy już -Kowalski.

Ilustracja do artykułu

Polska-idealne miejsce na Twój magazyn

Magazynowy biznes w Polsce kwitnie

Polska może i nie jest biznesowym lwem Europy, ale może stać się już za kilka lat magazynowym sercem Europy. Każdy bowiem wie, że każdy niemal biznes, branża, firma, czy to mała, czy większa potrzebuje zaplecza w postaci magazynu. Na tym rynku pojawiają się i chętni, żeby skorzystać z takich usług i ci, którzy wpadli na pomysł, by je oferować. Biznes magazynowy więc w naszym kraju zdaje się nabierać rozpędu. Za parę lat może być konkurencyjnym rozwiązaniem nawet dla największych firm światowych. Polska centralna- to zdecydowanie najlepsza i najbardziej znana lokalizacja takich czekających na wynajem powierzchni magazynowych.

 

 

 

 

Ilustracja do artykułu

Darmowy poradnik, jak najlepiej zarządzać własnym biznesem

Darmowy poradnik, jak najlepiej zarządzać własnym biznesem

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, jak ważne jest nie tylko efektowne, ale i efektywne zarządzanie. Nie tylko swoją firmą, życiem, ale i czasem. To żadne odkrycie. Odkryciem może być jednak recepta na to, jak to zrobić. W jednym z branżowych pism dla ludzi obytych z biznesem i przedsiębiorczością pojawił się bardzo ciekawy wywiad z bardzo znanym niemieckim doradcą biznesowym i trenerem rozwoju osobistego, Reinhardem Lindnerem. Przekonuje on, że każdy może korzystać z wartości, którymi w dawnych czasach kierował się każdy samuraj. 

Dla Państwa, naszych Klientów postanowiliśmy wywiad- rzekę przeczytać i podać gotowy przepis na sukces z zarządzania. Trochę z przymrużeniem oka, w lekki i przejrzysty sposób chętnie się z Państwem dzielimy naszym darmowym poradnikiem optymalnego zarządzania. Zapraszamy do lektury!

Ilustracja do artykułu

Kredyt czy leasing? Co wybrać?

Nie wszyscy konsumenci wiedzą, że oprócz kredytów i pożyczek istnieją również inne sposoby dofinansowania swojego budżetu w instytucjach finansowych.

Ilustracja do artykułu

Do jakich aut warto zakładać LPGW dobie s...

Do jakich aut warto zakładać LPG W dobie systematycznie rosnących cen benzyny coraz więcej kierowców poszukuje możliwości przerobienia swoich samochodów i założenie  w nich LPG. Można już  bezpośrednio kupić samochód nowy z założoną przez producenta instalacją LPG, ale przy starszych modelach czy kupionych z drugiej ręki musimy sami się zorientować, czy i do jakich samochodów, a szczególnie ich modeli warto czy też można taką instalację założyć. Różn...

Ilustracja do artykułu

Do jakich aut warto zakładać LPGLitr auto...

Do jakich aut warto zakładać LPG Litr autogazu kosztuje mniej niż litr benzyny. Niestety nie oznacza to ,że od raz w naszym portfelu zobaczymy różnice gdy przejdziemy na LPG. Dlaczego ? Sprawa jest bardzo prosta. Im więcej jeździmy tym szybciej zobaczymy plusy przejścia na LPG. Na LPG bardzo szybko zaoszczędzą osoby które duże jeżdżą zaś osoby które jeżdżą mniej będą musieli poczekać. Jak wygląda działanie takiej instalacji ? Działanie jest zawsze takie samo. ...

Ilustracja do artykułu

Cześci instalacji LPG – wybór komponent...

Cześci instalacji LPG – wybór komponentów Na pewno po długich zastanowieniach zdecydowaliście Państwo na instalację LPG. Więc teraz istotnym było by ,abyśmy się przypatrzyli co tak naprawdę zawiera instalacja LPG. Montaż instalacji LPG jest ważny dla naszego samochodu ,a głównie dla silnika. Należy także pamiętać ,aby wybrać dobrą instalację ,aby nie skusić się zbyt niską ceną. Gdy będziemy mieć w naszym samochodzie instalację LPG to spotkamy się z takimi ...

Ilustracja do artykułu

Umowa leasingowa – omówienieFinansow...

Umowa leasingowa – omówienie Finansowanie naszych inwestycji leasingiem może być dobrym wyjściem dla naszych wydatków. Dlatego ważne jest to ,aby poznać dobrze czym leasing oraz bardzo dobrze zapoznać się z zasadami umowy leasingu. Umowa leasingu na początku była umową nienazwaną ,ale już teraz umowę leasingu reguluje kodeks cywilny ,a dokładniej art. 709(1)-709(18) kodeksu cywilnego. Ta forma finansowania ma bardzo duże znaczenie w gospodarce ,dzięki niemu możliwe je...

Ilustracja do artykułu

Powypadkowa naprawa samochodu osobowego a VAT...

Powypadkowa naprawa samochodu osobowego a VAT W trakcie każdej podróżny służbowej może dojść do kolizji ,i związku z czym nas samochód może wymagać naprawy. Gdy otrzymamy z tytułu odszkodowanie i fakturę za naprawę auta to musimy rozliczyć PIT i VAT. Musimy wtedy wiedzieć ,że w tym wypadku istotne znaczenie ma rodzaj ubezpieczenia ,którym jest objęty nasz samochód. Także należy wziąć pod uwagę obowiązujące od 1 kwietnia 2014 roku przepisy dotyczące odliczenia VAT ...

Ilustracja do artykułu

Na czym polega amortyzacja środków trwałych?...

Na czym polega amortyzacja środków trwałych?   Czym jest środek trwały? Środkiem trwałym nazywamy rzeczowy składnik majątku przedsiębiorca, którego okres użytkowania przekracza 1 rok , jest zdatny do użytku i wykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej. Do środków trwałych firmy zaliczymy między innymi: - nieruchomości – budowle i budynki, grunty, a także prawa własnościowe oraz prawa do lokalu użytkowego, - maszyny, środki trans...

Ilustracja do artykułu

Każdy z Nas kiedyś orzystał z usług hotelar...

Każdy z Nas kiedyś orzystał z usług hotelarskich. Co kryje się pod tym pojęciem? Usługi hotelarskie - jest to wynajem lokali, a także części gruntów. Domy na wakacje, pokoje na konferencje, albo kawałek ziemii do postawienia namiotu. Oczywiście wszystkie te możliwe opcje muszą spęłniać kryteria sanitarne, oraz odpowiednie wymogi. PROMESA ZASZEREGOWANIA Aby uruchomić usługi hotelarskie, obiekt musi uzyskać odpowiednią kategorię, do która zostanie mu przydzielona. ...

Ilustracja do artykułu

Jak założyć hotel – krok po kroku C...

Jak założyć hotel – krok po kroku Czym są usługi hotelarskie? Usługi hotelarskie to krótkotrwałe wynajmowanie domów, mieszkań, pokoi oraz miejsc noclegowych, między innymi jest to wynajem miejsc pod namioty oraz przyczepy samochodowe. Oczywiście świadczenie takich usług ograniczone jest odpowiednimi przepisami prawnymi – odnajdziemy je w art. 35 ustawy o usługach turystycznych. Przepisy dotyczą przede wszystkim wymogów sanitarnych, a także dotyczących wielko

Ilustracja do artykułu

Waszym marzeniem jest założyć przedszkole???...

Waszym marzeniem jest założyć przedszkole??? Nic trudnego. Wystarczy przeczytać ten artykuł. Założenie przedszkola, jest bardzo dochodowe. Miejsc w przedszkolach wciąż brakuje ,więc to bardzo dobry pomysł aby powiększyć ich liczbę. Przedszkole zajmuje się głównie dziećmi w wieku od 3 do 6 lat. Chodź w prywatnych czasem nawet od 2,5 roku. Natomiast dzieci z orzeczeniem stopnia kształcenia specjalnego, mogą w nim pozostać nawet do 10 roku życia. Każdy pięciolatek powinien ...

Ilustracja do artykułu

Jak założyć przedszkole? Założenie prze...

Jak założyć przedszkole? Założenie przedszkola wydaje nam się prostym i przynoszącym zyski zadaniem, ale jednak kiedy przyjrzymy się sprawie bliżej, nie jest ona tak kolorowa. Oczywiście trzeba przyznać, że jeśli ma się odpowiedni lokal, pomysł i żyłkę do biznesu to otworzenie przedszkola przyniesie zyski. Trzeba mieć na to jednak kapitał, przedszkola raczej nie są biznesem, na który decydują się młodzi przedsiębiorcy, mimo tego że mogą uzyskać korzystne kredyty, ...

Ilustracja do artykułu

Jak założyć przedszkole? Przedszkole jest...

Jak założyć przedszkole? Przedszkole jest placówką dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńczą, która musi spełniać pewne wymagania. Jeśli lubi się dzieci i chce z nimi spędzać czas, to naprawdę warto założyć takie przedszkole. Jednak najpierw trzeba sprawdzić, jakie warunki są konieczne do spełnienia, ponieważ  w takim miejscu wszystko musi być dopasowane odpowiednio do wieku dziecka. W miejscu tym mogą przebywać dzieci od 3 do 6 lat. Miejsc w przedszkola...

Ilustracja do artykułu

Kasa fiskalna to inaczej kasa rejestrująca, kt...

Kasa fiskalna to inaczej kasa rejestrująca, która ma na celu zarejestrowanie obrotu oraz kwoty podatku, która przysługuje ze sprzedaży detalicznej. W taką kasę muszą być wyposażone m.in. wszystkie sklepy, autobusy. Każda osoba sprzedająca, której dochody przekroczą minimalną wartość, musi rejestrować każdą sprzedaż detaliczną za pomocą właśnie takiej kasy fiskalnej. Po każdym dniu pracy każdy sprzedawca musi wykonać dobowy raport fiskalny. Kasa fiskalna to bar...

Ilustracja do artykułu

Ulga na zakup kasy fiskalnej dla nievatowca ...

Ulga na zakup kasy fiskalnej dla nievatowca Ostatnia zmiana przepisów niestety spowodowała spadek liczby podatników uprawnionych do korzystania ze zwolnienia z konieczności posiadania kasy fiskalnej. Obserwując zmiany może dostrzec, że znikać będą wszystkie zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Zgodnie z prawem podatnicy muszą wyposażyć się w kasę fiskalną przy sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczał...

Ilustracja do artykułu

Ulga na zakup kasy fiskalnej dla nie vatowca ...

Ulga na zakup kasy fiskalnej dla nie vatowca Gdy rozpoczniemy ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego w obowiązujących terminach,  to możemy wtedy skorzystać z ulgi na zakup kasy rejestrującej. Przedsiębiorca ma prawo do odliczenia od podatku kwoty wydatkowanej na zakup każdej z kas rejestrujących zgłoszonych na dzień rozpoczęcia ,czyli powstania obowiązku ewidencjonowania w wysokości 90 % ceny zakupu kasy fiskalnej ,ale nie więcej niż 700 złotych. Rozliczeni...

Ilustracja do artykułu

Samochody ciężarowe Iveco Firma Iveco to ...

Samochody ciężarowe Iveco Firma Iveco to włoskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Turynie, kontrolowane przez koncern FIAT, specjalizujące się w produkcji samochodów dostawczych, ciężarowych, wojskowych i silników. Poprzez spółkę Irisbus jest  producentem autobusów oraz podwozi autobusowych. Iveco powstało w 1975 roku. Zatrudnia około 32000 pracowników, zaś produkcja odbywa się w 43 zakładach produkcyjnych w 18 krajach na całym świecie. W Europie pojazdy są produkow...

Ilustracja do artykułu

Amortyzacja środków trwałych, czyli jak skut...

Amortyzacja środków trwałych, czyli jak skutecznie obniżyć podatek? Amortyzacja środków trwałych polega na tym, że wraz z systematycznym zużyciem majątku dochodzi do odpisywania części ich wartości w koszty. Oczywiście lepiej to przedstawi przykład. Na przykład firma kupuje środek trwały, który jest warty 10 000 zł. Jego przydatność jest określona do użytku przez 10 lat, a po tym czasie środek ten będzie już niepotrzebny i trzeba będzie go wymienić na nowy. To oz...

Ilustracja do artykułu

Leasing jest to jeden z umownych stosunków cyw...

Leasing jest to jeden z umownych stosunków cywilnoprawnych (zgodne porozumienie dwóch lub więcej stron ustalające ich wzajemne prawa lub obowiązki). Leasingodawca (ang. lessor) zwany też finansującym, jest stroną umowy leasingowej, która kupuje na własność przedmiot leasingu i oddaje tenże przedmiot na z góry ustalony czas w odpłatne użytkowanie innemu podmiotowi (leasingobiorcy). Leasingodawca, zgodnie z kodeksem cywilnym, działa w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa. F...

Ilustracja do artykułu

Wzór umowy leasingu z omówieniem W Polskim...

Wzór umowy leasingu z omówieniem W Polskim systemie prawa taka umowa leasingu jest normowana poprzez Kodeks cywilny w artykule 709(1)-709(18) k.c. Kiedy zawiera się umowę leasingu, to oznacza, że jedna strona umowy, czyli osoba finansująca przekazuje drugiej osobie, czyli tej korzystającej, prawo do korzystania z wyznaczonej rzeczy. Taką umowę zawiera się na pewien uzgodniony okres czasu, a robi się to na podstawie ustalonych ratalnych opłat. Dla osoby, która korzysta z tego, pł...

Ilustracja do artykułu

Coraz większą popularnością cieszą się sa...

Coraz większą popularnością cieszą się samochody ciężarowe marki MAN, a charakteryzuje je efektywność i innowacyjność. Firma oferuje różnorodne samochody ciężarowe i tym samym spełnia wszystkie oczekiwania klientów. Najbardziej cieszy się seria pojazdów, które można stosować na placu budowy, w ruchu dalekobieżnym, a także w ruchu dystrybucyjnym. Te samochody zachwycają nie tylko najwyższą jakością, ale również są wysoko stawiane z powodu innych zalet. MAN TGX ...

Ilustracja do artykułu

Łapanie motyli

Lojalność klienta to bez wątpienia rzecz, na której obecnie najbardziej zależy firmom. Nie jest ona jednak łatwa do zdobycia. Wysoka konkurencyjność oraz zróżnicowanie, zarówno w jakości, jak i cenach sprawiają że konsumenci o wiele częściej decydują się na zmianę firmy, marki lub miejsca z którego usług korzystają. Często jest to też kwestia kaprysu.
Lojalność klienta opłaca się w oczywisty sposób - o wiele korzystniej jest utrzymać przy sobie dotychczasowego klienta, aniżeli narażać się na koszty związane z pozyskaniem nowego – co w dodatku wcale nie jest zadaniem łatwym.

Ilustracja do artykułu

DAF Super SpaceCAB - oczami kierowcy zawodowego.

Witam.  Jako, że jestem kierowcą zawodowym, pragnę się z Państwem podzielić moimi odczuciami na temat ciężarówki DAF Super SpaceCAB.  W obecnych czasach, przy dynamicznie rozwiającym się rynku transportowy, przy cały czas wzrastającej potrzebie przewozu różnego rodzaju towarów, delarzy ciężarówek, wychodząc na przeciw wymaganiom klientów, prześcigają się w coraz to lepszych rozwiązaniach dla kierowców oraz coraz to lepszych ofertach w temacie leasing samoc...

Ilustracja do artykułu

Samochody ciężarowe SCANIA coraz częściej są wykorzystywane przez kierowców nie tylko z Polski, ale również z całego świata. Najlepsze wyposażenie w standardzie sprawia, że kierowcy chętnie przesiadają się na te pojazdy. Dostępne samochody SCANIA ma wiele samochodów, którymi kierowcy codziennie poruszają się po polskich i zagranicznych drogach. Dostępne serie to: seria P – samochody te charakteryzują się lekkością, zwrotnością oraz tym, że są bardzo...

Ilustracja do artykułu

Samochody ciężarowe firmy VOLVO to przede wszystkim komfortowe, ekonomiczne i sprawne pojazdy, które idealnie sprawdzają się w każdych warunkach. Dlatego warto kupić taki pojazd dla swojej firmy, a jeżeli nas na to nie stać, to można go wziąć w leasing. Na czym polega leasing? Jeśli kogoś nie stać na kupienie samochodu dla firmy za gotówkę, to można go wziąć w leasing. Dzięki temu nie potrzeba mieć całej kwoty za samochód, a można go spłacać w dogodnych ratach. A...

Ilustracja do artykułu

MAN SE (Maschinenfabrik Augsburg-Nürnberg) – spółka akcyjna z siedzibą w Monachium. Jedno z wiodących przedsiębiorstw produkujących samochody ciężarowe, autobusy, silniki oraz urządzenia przemysłowe pod marką MAN. Spółka notowana na Deutsche Börse wśród trzydziestu największych niemieckich spółek akcyjnych. Koncern MAN SE zatrudnia na całym świecie 55.030 pracowników w ponad 180 krajach (dane 2015, źródło : http://www.corporate.man.eu/en/company/man-at-a-glan...

Ilustracja do artykułu

Mercedes Atego - kilka słów przed zakupem!

Witam. Tematem mojego dzisiejszego artykułu będzie Mercedes Atego. Kilka słów o nim, co w ciężarówce piszczy, do czego może służyć i jak ją kupić. Dynamicznie rozwiający się rynek transportowy stwarza bardzo duże możliwości dla nowo powstałych przedsiębiorstw oraz dla tych które chcą się na rynku rozwijać. Banki i inne instytucje finansowe mają w ofercie coraz to lepsze warunki na leasing samochodu ciężarowego. Polecam sprawdzić portal: http://www.leasingup...

Ilustracja do artykułu

Samochód ciężarowy DAF Firma DAF to holenderski producent samochodów ciężarowych z siedzibą w Eindhoven. Od 1996 roku należy do grupy Paccar. Historia firmy zaczęła się 1 kwietnia 1928 roku gdzie Huub van Dorne założył Commanditaire Vennootschap Huub van Doorne’s Machinefabirek. W 1932 roku oprócz Huuba, przedsiębiorstwo prowadził także Wim van Doorne. Przedsiębiorstwo zmienono na nazwę Van Doorne’s Aanhangwagen Fabriek, i stąd wziął się skrót DAF. W 1949 ...

Ilustracja do artykułu

MERCEDES- BENZ, taką ciężarówkę każdy chce posiadać!

Ciężarówka MERCEDES-BENZ kojarzy nam się z profesjonalizmem, niezawodnością i wysokimi osiągami. Mercedes to firma od lat projektująca samochody różnych klas, które stały się wśród pasjonatów pożądanym obiektem luksusowym. Wraz z luksusem marka ta kojarzy się również ze sporymi pieniędzmi, które trzeba wydać za tego typu samochody, dlatego wiele osób uważa, że Mercedes nie jest w zasięgu ich ręki, szczególnie jeśli chodzi o ciężarówki. Nic bardziej mylnego, poni...

Ilustracja do artykułu

Jak założyć obiekt noclegowy?

Wielu z nas marzy o własnej działalności gospodarczej, przykładowo o otwarciu świetnie prosperującego hotelu, motelu lub pensjonatu. Nie jest jednak łatwym zadaniem, aby tego typu obiekt przynosił realne zyski - wymaga to od nas odpowiedniej wiedzy i umiejętności, a sam obiekt powinien cechować się dogodną lokalizacją. Dodatkowo musimy uzbroić się w cierpliwość - nie zawsze obiekt noclegowy od samego początku przynosi zyski, musi minąć nieco czasu, zanim rozreklamujemy się ...

Ilustracja do artykułu

Ciężarówka Iveco – czy to o niej marzysz?

Każdy chłopiec marzył kiedyś o tym, by posiadać na własność prawdziwą ciężarówkę. Część z nich marzenie zrealizowała, głównie wiążąc posiadanie samochodu ciężarowego ze swoją pracą. Inni jednak obawiają się zakupu lub brakuje im pieniędzy aby zainwestować, a przecież to może się naprawdę opłacać i akurat w dzisiejszych czasach możliwości otrzymania zastrzyku gotówki na taki zakup jest naprawdę wiele. Każda ciężarówka Iveco spełniają swoje zadanie je...

Ilustracja do artykułu

Ciężarówka DAF w Twojej firmie? Czemu nie!

DAF to holenderski producent samochodów ciężarowych, które są jednak obecnie popularne w całej Europie. Pierwsza ciężarówka DAF została wyprodukowana w 1949 roku, od tej pory podbijając rynek. Firma zajmuje się produkcją ciężarówek dystrybucyjnych, średniodystansowych jak i przeznaczonych do transportu długodystansowego. Charakterystyczna, pomarańczowa ciężarówka z rzucającym  się w oczy chromowanym logiem DAF jest marzeniem niejednego przedsiębiorcy, które przecie...

Ilustracja do artykułu

Leasing szansą na ciężarówkę marzeń! W pełni zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy właściciel firmy transportowej jest w stanie zakupić flotę nowych samochodów, szczególnie jeśli chodzi o całkowicie nowe pojazdy oraz prestiżowe marki, takie jak Volvo. Często na marzeniach poprzestajemy, uważając taki samochód za zbyt drogi, przez co nigdy nie będziemy mogli sobie na niego pozwolić. Volvo to od lat lider w transporcie długodystansowym, oferując swoim klientom niezaw...

Ilustracja do artykułu

testy patrykowe

Wzór Umowy leasingu z omówieniem - poradnik Jedną z najbardziej popularnych form finansowania sprzętu lub samochodów do firm stał się leasing, jednak na czym on tak naprawdę polega? Analizując umowę leasingową dowiadujemy się, że leasing jest umową pomiędzy dwoma podmiotami: leasingodawcą ( finansujący ) - czyli firma finansująca przedmiot objęty umową leasingową ( np.: samochody, sprzęt medyczny lub maszynowy ), a następnie udostępnia go leasingobiorcy...

Ilustracja do artykułu

Leasing samochodu ciężarowego marki DAF

Każdy z nas zapewne wielokrotnie widział na drogach samochód ciężarowy. Nie trzeba więc tłumaczyć jaki to rodzaj samochodu – każdy go bez trudu rozpozna. Teoretycznie jest to krótko mówiąc pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków o różnym gabarycie i masie. Na polskich drogach poruszają się różnego rodzaju ciężarówki. Jedną z najpopularniejszych wiodących marek wśród tego rodzaju samochód jest ciężarówka DAF, czyli samochód wyprodu...

Ilustracja do artykułu

Ciężarówka Man w Twojej firmie!

Każdy właściciel firmy transportowej lub dostawczej zastanawia się nad zakupem ciężarówek lepszej jakości, do których należą też Man-y, mogące służyć bez zarzutu nawet po przekroczeniu 1,5 miliona przejechanych kilometrów. Ciężarówka Man to klasyk w swojej kategorii, pojazdy te pojawiają się na drogach całej Europy, bardzo popularne są w Polsce. Jeśli myślisz, że Ciężarówka Man nie jest na Twoją kieszeń to bardzo się mylisz. Teraz jest tyle opcji pomocy finansowe...

Ilustracja do artykułu

Ciężarówka DAF - warto brać w leasing?

 W dzisiejszej rzeczywistości,ze względu na małe zarobki,ludzie próbują swoich sił i zakładają swoje działalności,które z biegiem czasu przeobrażają się nawet w duże przedsiębiorstwa.Wiele firm działa w branży transportowej,czyli inwestują w samochody dostawcze oraz samochody ciężarowe.Jeśli firma nie posiada na tyle funduszy,aby zakupić nowy samochód postanawiają wziąść np. samochód ciężarowy  w leasing. Można znaleść dużo ofert leasingowych,lecz ci...

Ilustracja do artykułu

SCANIA może być Twoja!

Masz firmę transportową i myślisz o wymianie floty swoich samochodów? Jest to dobry pomysł, szczególnie że klienci zwracają uwagę na stan techniczny pojazdów, ponieważ chcą aby ich zlecenia były wykonywane jak najlepiej. Wiadomo, że im lepsze samochody posiadasz, tym chętniej klienci będą zlecać Ci transport. Nowy samochód taki jak ciężarówka SCANIA przyda Ci się również wtedy, jeśli z transportu krajowego chcesz rozszerzyć działalność na transport międzynarodowy. ...

Ilustracja do artykułu

O Scani słów kilka. A może by tak własny biznes i Scania?

Witam serdecznie! W moim artykule chciałbym przybliżyć Państwu tematykę założenia firmy transportowej i wyborze samochodu ciężarowego SCANIA jako pierwszy pojazd do firmy, oraz krótki przegląd tego, co szwedzki dealer ciężarówek nam proponuje i co daje nam do wyboru podczas zakupu od niego pojazdu. Zacznijmy od tematu założenia firmy. Obecnie rynek transportowy, ze względu na wzrastającą potrzebę przewozową rozwija się bardzo szybko i dynamicznie. Wzrastająca ilość...

Ilustracja do artykułu

Ciężarówka VOLVO może trafić do Twojej firmy!

VOLVO to szwedzka firma produkująca samochody, kojarząca nam się z luksusem i prestiżem, ale również z niezawodnością i wysokiej jakości materiałami. Samochody tej firmy jeżdżą po kiepskich polskich drogach przez długie lata i dlatego też cena tych pojazdów jest wysoka. Również ciężarówka VOLVO produkowana przez VOLVO Trucks pozostaje marzeniem wielu osób posiadających firmy transportowe, którzy obawiają się inwestycji i kosztów utrzymania takiego pojazdu. Jest to bł

Ilustracja do artykułu

Samochód ciężarowy marki MAN a leasing

Jeśli szukasz samochodu ciężarowego, który będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania i doskonale sprawdzi się na drodze, to warto zainwestować w samochód marki MAN. Każda ciężarówka MAN charakteryzuje się niezawodnością, innowacyjnością, dobrym wyglądem i doskonałym prowadzeniem w trasie. Pojazdy te zachwycają pod każdym względem, a firma ta stworzyła samochody do ruchu dalekobieżnego, do ruchu dystrybucyjnego i na plac budowy. Warto zwrócić większą uwagę na cię...

Ilustracja do artykułu

Samochody ciężarowe mercedes-benz, czyli wygoda, profesjonalizm oraz komfort z prowadzenia pojazdu.

Samochód ciężarowy Mercedes Benz Mercedes-Benz to niemiecka marka samochodów. Samochody są produkowane przez koncern Diamler AG. W swojej ofercie ma samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe oraz autobusy. Jako producent samochodów osobowych jest uznawany za jedną z najbardziej prestiżowych marek na świecie.  Historia tej marki zaczęła się w latach 80 XIX wieku. Dokładniej w grudniu 1883 roku Benz założył w Mannheim firmę Benz & Co, a w listopadzie 1890 roku powstał...

Ilustracja do artykułu

Nowa firma, pierwsze auto. A może by tak Renault?

Witam serdecznie! W moim artykule chciałbym dzisiaj zapoznać Państwa z zakupem pierwszego pojazdu do firmy transportowej, a dokładniej chciałbym się skupić na tym co proponuje francuski koncern produkujący samochody ciężarowe, a mianowicie Renault Trucks. Zacznijmy może od tego, że na samym początku musimy założyć firmę. Bez tego kupno samochodu nam nic nie da. Na chwilę obecną rynek transportowy jest jednym z najlepiej rozwijających się gałęzi przemysłu. Coraz to w...

Ilustracja do artykułu

Samochód ciężarowy marki SCANIA

 Samochód ciężarowy marki SCANIA Firma została założona przez Gustafa Eriksona w Malmö w 1891 roku pod nazwą Vagnfabriksaktiebolaget i Södertälj czyli w języku polskim Fabryka Wagonów w Södertälje w skrócie Vabis zajmująca się produkcją wagonów kolejowych. W 1900 roku w Malmözostała założona fabryka Maskinfabriksaktiebolaget Scania (pol. - Fabryka maszyn Sp. z o.o. w Skåne), któr...

Ilustracja do artykułu

Amortyzacja środków trwałych, czyli jak skutecznie obniżyć swój podatek.

Amortyzacja środków trwałych, czyli jak skutecznie obniżyć swój podatek. Środkami trwałymi nazywamy wszystkie rzeczy będące składnikami naszego majątku, których przewidywany okres użytkowania jest dłuższy niż 1 rok. Rzeczy te muszą być kompletne, zdatne do użytku i wykorzystywane przez nas przy prowadzeniu działalności gospodarczej przez cały czas. Do środków trwałych zalicza się przede wszystkim: nieruchomości – między innymi: grunty, budowle, budy...

Ilustracja do artykułu

Ciężarówka IVECO idealna dla biznesu

Ciężarówka IVECO idealna dla biznesu Prowadząc firmę związaną z transportem nie możemy obejść się bez samochodów ciężarowych. Przyglądając się ofertom ich producentów warto przyjrzeć się bliżej włoskiej marce IVECO. Jest to jeden z wiodących producentów samochodów ciężarowych na świecie. Marka powstała w 1975 roku i z łatwością przetrwała na szczycie, aż do dzisiejszych czasów. Obserwując ich pojazdy zauważamy ciągłość zalet we wszystkich ich pojazdach...

Ilustracja do artykułu

Jaki samochód ciężarowy warto kupić ?

Jaki samochód ciężarowy warto kupić ? Każdy przedsiębiorca posiadający firmę transportową prędzej czy później staje przed zadaniem kupna samochodu ciężarowego. Jedną z najczęściej spotykanych ciężarówek na naszych drogach jest pojazd niemieckiego koncernu MAN. Dlaczego akurat ich pojazdy są u nas tak popularne ? Przede wszystkim z powodu stosunkowo niskiej ceny w stosunku do wysokiej jakości wykonania. Do ciężarówek MAN, w szczególności modelu TGX, zachęca równie

Ilustracja do artykułu

SCANIA, czyli samochód o którym marzysz!

SCANIA, czyli samochód o którym marzysz! Każdy przedsiębiorca doskonale wie, jak dużo znaczy posiadanie odpowiednich pojazdów o bardzo dobrym stanie technicznym, które nie ulegają awarii i są tanie w eksploatacji. Każdy klient szuka przewoźników, którym można zaufać – jeśli na wyposażeniu swojej floty samochodów będziesz miał stare modele, prawdopodobnie potencjalni klienci zostaną pozyskani przez konkurencję. Takiej sytuacji każdy przewoźnik chce uniknąć, dlat...

Ilustracja do artykułu

Modernizacja firmy transportowej

Modernizacja firmy transportowej W każdej firmie absolutną podstawą rozwoju jest modernizacja stanowisk pracy. Jak przebiega to w przypadku branży transportowej ? Oczywiście poprzez inwestowanie w nowe samochody ciężarowe. Można je wykorzystać do stworzenia nowych stanowisk pracy lub wymienić stare ciężarówki na lepsze – właśnie na tej opcji skupimy się w dzisiejszym artykule. Modernizacja floty w firmie transportowej jest bardzo kosztownym, lecz niezbędnym, procesem je...

Ilustracja do artykułu

król ciężarówek

Król ciężarówek Coraz więcej koncernów samochodowych wypuszcza na rynek swoje ciężarówki. Cieszą się z tego nie tylko dealerzy, ale też wszyscy kierowcy z branży transportowej. Dbając o potrzeby swoich pracowników w każdej firmie transportowej przychodzi czas na modernizację floty. Jak wybrać najlepszy samochód ciężarowy wśród tylu dostępnych wariantów ? Najlepiej zdać się na podstawowe czynniki dobrego samochodu ciężarowego. Wszystkie wymagania zarówno kierowcy ...

Ilustracja do artykułu

Renault Truck w leasingu? Przekonaj się, że to jest możliwe!

Renault Truck w leasingu? Przekonaj się, że to jest możliwe! Każdy właściciel firmy transportowej w którymś momencie zaczyna myśleć o modernizacji swojego przedsiębiorstwa, w tym również o wymianie floty swoich pojazdów. Jest to konieczne, jeśli chcemy utrzymać się na rynku, przy stale wzrastającej konkurencji, która często jest o wiele odważniejsza od nas przy inwestycjach. Modernizacja pojazdów pozwala na zyskanie nowych zleceń i grono klientów, którzy cenią sobie ...

Ilustracja do artykułu

Renault Trucks to samochody, które dają komfort oraz zapewniają oszczędność pieniędzy.

Renault Trucks Renault Trucks to pochodzący z Francji producent samochodów ciężarowych z siedzibą w Saint-Priest koło Lyonu.  Przedsiębiorstwo została sprzedane w 2001 roku grupie Volvo. Do 1999 roku wytwarzano także autobusy pod marką Renault, ale oddział została sprzedany koncernowi FIAT-Iveco, a marka autobusów została przekształcona w Irisbus. Renault Trucks jest drugim pod względem ważności w Grupie Volvo. Jego rozwój polega na ekspansji 3 niezależnych marek o za...

Ilustracja do artykułu

Ciężarówka? A może Volvo?

Witam serdecznie! W dzisiejszym artykule chciałbym przybliżyć Państwu tematykę założenia firmy transportowej i zakupu pierwszego pojazdu do firmy. Chciałbym się skupić także przy okazji kwestii zakupu pojazdu na produktach oferowanych przez konkretny koncern jakim jest Volvo oraz o czym możemy decydować przy zakupie od nich ciężarówki VOLVO. Na początek kilka słów o samym rynku transportowym i o założeniu przedsiębiorstwa transportowego. A więc rynek transportowy jes...

Ilustracja do artykułu

Iveco - co oferuje włoski koncern

Witam wszystkich serdecznie! W moim dzisiejszym artykule chciałbym przybliżyć Państwu, drodzy czytelnicy tematykę zakupu pierwszego pojazdu do firmy transportowej i wyboru tego auta skierowane na włoskiego producenta samochodów a mianowicie IVECO. Chciałbym przybliżyć tematykę tego co IVECO oferuje i jakie ma standardy. Na początek może kilka słów o samym rynku transportowym i o założeniu firmy. Wbrew powszechnym opiniom o kryzysie w branży transportowej, ja uważam, że ...

Ilustracja do artykułu

Wydajna, solidna, uniwersalna - ciężarówka Iveco dostępna w naszej ofercie leasingowej!

Prowadzicie Państwo firmę transportową i chcielibyście za nieduże pieniądze zaopatrzyć się w samochód, dzięki któremu realizacja zleceń będzie przebiegać sprawnie i bezpiecznie? Jeśli tak – każda ciężarówka Iveco, której wynajem proponujemy na portalu www.leasinguproszczony.eu, to model przeznaczony właśnie dla Was! Pojazdy tej włoskiej firmy cechują się niezwykłą wydajnością i bezawaryjnością, dzięki czemu świetnie nadają się na długie wyjazdy obejmu...

Ilustracja do artykułu

Wzór umowy leasingu z omówieniem – poradnik

Wzór umowy leasingu z omówieniem – poradnik Leasing to słowo nam znane, jednak nie każdy dokładnie wie, jakie usługi finansowe kryją się pod tym mianem. Jest to rodzaj umowy cywilno-prawnej, na mocy której jedna strona umowy oferuje drugiej stronie prawa do korzystania z określonych dóbr na czas ustalony dokładnie przez umowę leasingu. W zamian za to leasingobiorca musi regularnie pokrywać ustalone raty. Dziś leasing ma ogromne znaczenie w polskiej gospodarce, umożliwia ...

Ilustracja do artykułu

Umowa leasingowa - najważniejsze aspekty.

Leasing jest jednym z najpopularniejszych obecnie sposobów na zakup różnego rodzaju przedmiotów – zarówno w postaci nieruchomości, jak i ruchomości. Do najczęstszych rzeczy do których stosuje się leasing należą samochody (zarówno osobowe, jak i samochody ciężarowe), a także różnego typu budynki. Czasem pojawia się także leasing na szeroko pojęte dobra materialne, ale zgodnie z obowiązującym prawem (w znaczeniu kodeksu cywilnego) nie jest to typowa umowa leasing, ale ...

Ilustracja do artykułu

Leasing na wszystkie potrzeby!

W dzisiejszych czasach rozwój firmy jest niezwykle ważny, by funkcjonowała i nie zostawała z tyłu. Ważne też, by zyski rosły a nie malały. Bardzo pomocnym w tym względzie jest leasing. Ale co to właściwie jest? W najprostszy sposób można powiedzieć, że jest to bardzo specyficzny rodzaj kredytu. Jakie są różnice? Jedną z najważniejszych jest prawo własności. Na przykładzie samochodu – klient kupuje, użytkuje pojazd a firma leasingująca jest jego właścicielem. Po ...

Ilustracja do artykułu

Czy warto skorzystać z leasingu?

Czy warto skorzystać z leasingu? Wiele osób marzy o nowym samochodzie i nie ma znaczenia, czy chodzi o pojazd prywatny czy służbowy. Nie zawsze jednak nasze marzenia mogą się spełniać – głównym ograniczeniem są bowiem względy finansowe, zakup nowego pojazdu zawsze jest sporym wydatkiem na który nie każdy może sobie pozwolić, dodatkowo wymaga to od nas dopełnienia szeregu formalności, pochłaniających cenny czas. Szansą na zakup pojazdu w takim przypadku okazuje się ...

Ilustracja do artykułu

Leasing - plusy i minusy takiej formy finansowania inwestycji.

Obecnie leasing jest zaliczany do najpopularniejszych rozwiązań stosowanych przez firmy i osoby prywatne przy zakupie bądź wymianie floty samochodowej – bez względu czy dane przedsiębiorstwo bądź jednostka nastawione są na zakup typowej osobówki czy pojazdu powyżej 3.5 tony (czyli ciężarówki). Choć jeszcze do niedawna leasing był używany przede wszystkim w stosunku do firm, coraz bardziej popularny staje się tak zwany leasing konsumencki (zwany także leasingiem prywatnym...

Ilustracja do artykułu

Wybierz leasing!

Kredyt lub pożyczka to nie zawsze korzystna opcja. Nie każdy zresztą ma możliwość jej wzięcia. Dla takich osób świetną alternatywą jest leasing. Co to takiego, z czym się wiąże oraz jakie są jego zalety i wady? Leasing oznacza umowę, którą zawiera firma leasingowa z tak zwanym leasingobiorcą. W ramach tej umowy leasingodawca zakupuje jakąś rzecz i wypożycza ją do użytkowania klientowi, który musi płacić comiesięczne raty. Gdy umowa się zakończy, jest szansa żeby...

Ilustracja do artykułu

Leasing uproszczony to świetne narzędzie do poszerzenia firmowej floty pojazdów

System ratalnego opłacania wykorzystywanych jedynie przez określony czas konkretnych pojazdów czy maszyn to rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzić można naprawdę dużo pieniędzy. Leasing uproszczony, jaki chcielibyśmy zaoferować Państwu w ramach naszej działalności, pozwoli Wam zaopatrzyć się między innymi w firmowe auto na dogodnych warunkach. Prosperowanie dowolnego przedsiębiorstwa jest współcześnie niemal nieodłącznie związane z komunikacją i konieczności

Ilustracja do artykułu

Krótka historia leasingu oraz jego najważniejsze zalety.

Obecnie leasing zaliczanych jest do jednych z najpopularniejszych na rynku rozwiązań, jaki firmy zajmujące się finansowaniem, proponując zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom prywatnym. Za jego popularnością przemawia szereg zalet, a także coraz to dogodniejsze warunki oferowane przez pośredników. Szacuje się, że obecnie już ponad 60% polskich przedsiębiorców korzysta z leasingu. Leasing dla osób prywatnych (zwany leasingiem konsumenckim) jest jak na razie słabo spopularyzowan...

Ilustracja do artykułu

O co chodzi w umowie leasingowej ?

Umowa leasingowa Leasing jest jedną z form finansowania inwestycji, która pomoże nam zrealizować nasz plan. Jest to bardzo dobre wyjście między innymi z punktu widzenia zalet jakie niesie ze sobą leasing. Jego zalety to: brak obciążania zdolności kredytowej, możliwość zaliczenia całości raty w kosztach firmowych, a nie tylko odsetek jak w przypadku kredytu bankowego. Wadami leasingu są: w przypadku braku spłaty rat natychmiastowe rozwiązanie umowy, konieczność uiszczania rat...

Ilustracja do artykułu

Na czym polega umowa leasingowa?

Umowa leasingu to alternatywa dla kredytu, który nie każdy może otrzymać. Dzięki takiej umowie możliwe jest korzystanie z danego przedmiotu, np. samochodu bez wkładania w to większego kapitału. Taką umowę podpisuje się na określony czas. Można wyróżnić dwa rodzaje leasingu: operacyjny i finansowy, ale korzystniejszy dla osoby, która jest przedmiotem leasingu jest ten pierwszy. Taką umowę leasingową można podpisać z tą firmą: www.leasinguproszczony.eu . Jakie są podmi...

Ilustracja do artykułu

Jakie są zalety i wady umowy leasingowej?

Jakie są zalety i wady umowy leasingowej? Samochód w leasingu to marzenie wielu Polaków, które można obecnie spełnić nawet nie posiadając wkładu własnego. Coraz częściej na leasing decydują się zarówno osoby prywatne jak i przedsiębiorcy – stąd rodzi się pytanie, jakie są plusy i minusy takiej oferty? Czy na pewno warto jest z niej skorzystać? Trzeba powiedzieć kilka słów na temat leasingu, tego co oferuje i na jakich zasadach oraz czy jest to oferta w pełni bezp...

Ilustracja do artykułu

Czym jest leasing?

Czym jest leasing? Dla większości ludzi wkraczających w świat własnego biznesu pojęcie leasingu nie jest obce, jednak mało kto wie o co tak naprawdę chodzi. Postaram się w sposób jak najprostszy wyjaśnić to pojęcie. Leasing jest jedną z form kredytowania rzeczy fizycznych które chcemy zakupić. Oczywiście najpopularniejszy jest leasing na zakup samochodu, jednak należy wiedzieć, że w leasing można wziąć również inne przedmioty. To co dokładnie może być leasingowane op...

Ilustracja do artykułu

Umowa leasingowa- czy warto?

                W dzisiejszych czasach wiele słyszy się o przedsiębiorstwach, które udzielają leasingów. Niestety bardzo dużo osób nie ma pojęcia, czym ta czynność cywilnoprawna właściwie jest oraz jak prawidłowo powinna zostać skonstruowana umowa leasingu.                 Leasing jest to jedna z ważniejszych umów dla obrotu gos...

Ilustracja do artykułu

Opinie naszych klientów

Temat leasingu jest bardzo na czasie. Interesują się nim, szczególnie osoby prowadzący firmę. Zacznijmy jednak od początku. Co to właściwie jest leasing? Leasing jest to jeden z umownych stosunków cywilnoprawnych. W ramach leasingu jedna strona zawierająca umowę (tzw. leasingodawca lub finansujący), przekazuje drugiej stronie (leasingobiorcy, korzystającemu), prawo do korzystania  z jakiejś określonej w umowie rzeczy  na określony czas. W zamian za to ustalone są opła...

Ilustracja do artykułu

Wszystko o umowie leasingowej oraz o leasingu

Umowa leasingowa Umowa leasingowa to jedna z umów cywilnoprawnych. W ramach umowy występują dwie strony: leasingodawca, czyli osoba finansująca oraz leasingobiorca, czyli osoba korzystająca. Osoba finansująca udziela prawa do korzystania z przedmiotu leasingobiorcy. W zamian za korzystanie leasingobiorca jest zobowiązany do wpłacania na rzecz leasingodawcy określonej raty w terminie określonym w umowie. W ramach umowy  występuje też strona umowy, która określana jest jako strona ...

Ilustracja do artykułu

Umowa leasingowa krok po kroku

Umowa leasingowa krok po kroku Leasing stał się w Polsce jedną z najbardziej popularnych form zakupu, szczególnie jeśli chodzi o samochody osobowe i ciężarowe. Coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, co to jest ten leasing?  Leasing jest formą zakupu danego przedmiotu bez angażowania jednorazowo dużych środków finansowych. W praktyce oznacza to zakup, za pośrednictwem leasingodawcy, danego przedmiotu i spłacanie jego wartości w wygodnych dla nas ratach. Oczywiście podczas...

Ilustracja do artykułu

Umowa leasingowa - na czym polega?

Umowa leasingowa – na czym polega ? Oferty leasingu możemy znaleźć w wielu bankach, jak i instytucjach pozabankowych. Zapewne wielu z nas zastanawia się, czym właściwie jest leasing i jak to działa ? Leasing jest umową pomiędzy kupującym, a sprzedającym dany przedmiot. Polega na sfinansowaniu przez firmę leasingującą interesasdującego nas przedmiotu i naszą spłatę go w ratach. Przedmiotem leasingu mogą być: sprzęty medyczne, specjalistyczne wyposażenie zakładów...

Ilustracja do artykułu

qweqwe

iiii                    i ...

Ilustracja do artykułu

qweqwe

iiii                    i ...

Ilustracja do artykułu

qweqwe

iiii                    i ...

Ilustracja do artykułu

Umowa leasingowa-jej plusy i minusy

Leasing to jeden z umownych stosunków cywilno-prawnych. W jego ramach, jedna ze stron (leasingodawca/finansujący) przekazuje drugiej stronie prawo do korzystania z danej rzeczy, przez określony w leasingu czas i za ustalone opłaty ratalne (raty leasingowe). Na początku warto wyjaśnić kim dokładnie jest leasingodawca i leasingobiorca. Leasingodawca to właściciel danego przedmiotu, dający go w odpłatne użytkowanie drugiej osobie na określony czas i na określonych wcześnie...

Ilustracja do artykułu

Kiedy leasing opłaca się bardziej niż kredy?

W poniższym artykule przedstawię postaram się odpowiedzieć na pytanie, które brzmi: "kiedy leasing opłaca się bardziej niż kredyt". W celu dokładnego zrozumienia tematyki, którą zaraz przedstawię, wyjaśnię najpierw podstawowe założenia kredytu i leasingu. Następnie wymienię sytuacje, w których leasing jest bardziej opłacalny niż powszechnie znany kredyt. Początkowo zajmę się ideą kredytu. Otóż pożyczając pieniądze w banku, mamy najczęściej na celu zakup...

Ilustracja do artykułu

Pożyczka z lombardu

Na temat lombardów to mam sporo do powiedzenia, zwłaszcza na temat tych na których się ostatnio zawiodłam, nie od dziś wiadomo, czym zajmują się lombardy. Poszłam nie dawno do naszego miejskiego lombardu, potrzebowałam że tak powiem na już gotówki, więc chciałam zastawić drogo cenną mi rzecz, myślę szybko spłacę i odbiorę tą rzecz, niestety zawiodłam się na nich, bo zaproponowali mi za nią dosłownie grosze, to były chyba jakieś żarty wiem ile to jest warte, więc...

Ilustracja do artykułu

Volkswagen Golf za miesiąc doczeka się nowej odsłony. To ikona europejskiej motoryzacji

Volkswagen Golf za miesiąc doczeka się nowej odsłony. To ikona europejskiej motoryzacji   Volkswagen Golf to samochód, którego praktycznie nie trzeba przedstawiać. Pierwsza generacja tego pojazdu pojawiła się 1974roku. Niemiecka fabryka wykorzystała projekt włoskiego projektanta i architekta - Giorgietto Giugiaro. Jestem pewna, że nikt się nie spodziewał, że ten samochód stanie się wręcz ikoną motoryzacji. Przez lata istnienia oczywiście zmieniał się, wygląd i wy...

Ilustracja do artykułu

Wszystkie informacje o leasingu dla rolników oraz o współpracy z agentami i partnerami biznesowymi. Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla rolników, którzy posiadają gospodarstwa rolne.

Leasing dla rolników i współpraca. BZ WBK leasing grupa santander. Finansowane polskiego rolnictwa. Badania, które zostały wykonane na zlecenie BZ WBK leasing wynika, że aż 92% rolników w Polsce korzysta z różnego rodzaju produktów w swoim banku, 24% rolników nie mogło by rozwijać swoich gospodarstw oraz pracować w nich bez inwestycji, które finansuje w swoim gospodarstwie za pomocą pożyczki gotówkowej oraz 10% gospodarstw w Polsce korzysta z bankowego finansowania inwestycyjn...

Ilustracja do artykułu

Wszystkie informacje o leasingu uproszczonym i współpracy. Oferują wiele ciekawych możliwości między innymi dla lekarzy czy rolników i innych

Leasing uproszczony. Leasing uproszczony jest to najwygodniejsze rozwiązanie dla każdego. Każdy z nas zapewne spotkał na swojej drodze ogromną ilość formalności oraz dokumentów do wypełnienia starając się o leasing. Szukanie setek dokumentów to jest to czego każdy z nas zapewne nie znosi. Dlatego też leasing uproszczony oferuje wygodną dla każdego z osobna ofertę. Formalności oraz dokumenty ograniczone są do minimum wystarczy mieć: NIP, REGON, wpis do ewidencji, ksero dowo...

Ilustracja do artykułu

Wszystkie informacje o leasingu na samochód i współpracy. Znaleźć tutaj można wile firm, które przedstawiają atrakcyjne warunki leasingu samochodów zarówno używanych jak i nowych

Leasing na samochód oferta i współpraca. Raiffeisen leasing zapewnia silne wsparcie finansowe. Jeżeli prowadzimy firmę a potrzebujemy środków na samochód warto zgłosić się do najbliższego punktu Raiffeisen lub po prostu skontaktować się z doradcami, którzy odpowiedzą na nasze wszystkie pytania. Raiffeisen zapewnia silne wsparcie finansowe już od pierwszych dni naszej działalności. Firma ta jest liderem unowocześnionych rozwiązań, które dotyczą finansowania biznesu. Istnie...

Ilustracja do artykułu

Marka Audi najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojej rodziny

Audi jest to jedna z najczęściej wybieranych marek samochodów, nie tylko przez polaków ale również przez innych fanów motoryzacji. Niemiecka marka samochodów osobowych, która swoją siedzibę w Bawarii. Jak mówią wielbiciele marki Audi - "Cztery pierścienie robią wrażenie" to sentencja, którą nie sposób obalić. Marka Audi może pochwalić się nie tylko fachowością swoich produktów ale również niezawodnością, eleganckim designem czy super sportowym wyglądem, k...

Ilustracja do artykułu

Najnowsze sportowe auto BMW i8 - co warto o nim wiedzieć?

BMW i8 to sportowy samochód, który posiada hybrydowy napęd. Samochód produkowany jest przez niemiecką markę BMW od kwietnia 2014 roku. W poniższym artykule znajdą Państwo wiele ciekawych informacji na temat tego modelu samochodu. Zapraszamy do zapoznania się z jego dalszą częścią. Projektanci BMW i8 opierali się na architekturze LifeDrive, która została stworzona specjalnie na potrzeby tej marki. Dzięki tej architekturze rozłożenie masy pojazdu wynosi 50/50. Dzięki tej in...

Ilustracja do artykułu

Leasing bez zaświadczeń możliwy dla każdego. Gotówka szybko jest na twoim koncie.

Na stronie www.leasinguproszczony.eu, możesz złożyć wniosek o leasing dla siebie, czy też dla firmy. Bardzo ważną rzeczą jest to, iż możesz dostać taki leasing bez zbędnych papierów, zaświadczeń itd. W innych firmach wymagaliby od Ciebie zaświadczeń o dochodach itd, tutaj dzieje się wszystko w łatwy, szybki i przyjemny dla ciebie sposób. Siedząc u siebie w domu, przed swoim laptopem możesz złożyć wniosek. Dodatkowo na stronie www.leasinguproszczony.eu możesz obliczyć k...

Ilustracja do artykułu

Leasing bez potrzeby wpłaty początkowej jako idealny wybór dla klientów oraz pośredników finansowych.

Leasing jest bardzo dobrym wyjściem na sfinansowanie inwestycji na przykład zakupu samochodu. Z leasingu mogą skorzystać nawet młode firmy dla których banki są niestety niedostępne jeżeli chodzi o udzielanie finansowania. Niektóre firmy współpracują z producentami sprzętów czy urządzeń i mogą wynegocjować dla nas korzystne warunki zakupu sprzętu czy urządzenia. Na rynku można spotkać firmy, które współpracują z ubezpieczycielami. Ubezpieczając sprzęt czy urządz...

Ilustracja do artykułu

Leasing komputerów i laptopów, czyli dlaczego warto skorzystać z tej opcji finansowania?

Leasing komputerów i laptopów, czyli dlaczego warto skorzystać z tej opcji finansowania? W obecnych czasach bez komputera i dostępu do sieci internetowej po prostu nie da się żyć – jest to jedna z najważniejszych form komunikacji oraz coraz częściej element naszej codziennej pracy zarobkowej. Dobrze wiemy, że znajomość obsługi komputera jest podstawą i nie wyobrażamy sobie, by szczególnie młode osoby nie potrafiły obsługiwać tego typu sprzętu. Zapewne wielu z nas n...

Ilustracja do artykułu

Leasing dla bez BIK, to rozwiązanie dla każdego, kto potknął się na pożyczce. Raty dla firm i osób prywatnych.

Chyba każdy myślący obywatel ziemi myśli o tym, aby założyć własną firmę. Każdy, kto chce być na swoim i nie mieć nad głową kogoś, kto go ciągle ogranicza. To wspaniała wolność, gdzie nie ma ustalonej pensji. Możemy zarobić tyle, ile sobie założymy - no... jeśli klienci pozwolą. Ale to zawsze można zdobyć. Najważniejszy jest pomysł i to, jak przywitamy i potraktujemy pierwszych klientów. Ich uśmiech przyśle nam następnych i następnych, dzięki czemu znajdziemy ...

Ilustracja do artykułu

LEASINGUPROSZCZONY.EU - swoje marzenia spełnisz za pomocą kilku kliknięć! Wybierz raty i ciesz się życiem.

Żyjemy po to by marzyć, mówią. Że żyjemy po to, aby te marzenia spełniać, słyszymy. To tylko klika słów, które powinny towarzyszyć każdemu z nas. Każdy z nas powinien marzyć i spełnić swoje marzenia za życia. Najlepiej każde, bez żadnego wyjątku, aby sama śmierć się nas krępowała, kiedy po nas przyjdzie.  Czasy są jednak ciężkie i marzenia często zostają w poduszce, gdzieś przepadają po 6:00 rano, kiedy wstajemy do pracy i zapominamy o czym śniliśmy. M...

Ilustracja do artykułu

Nowoczesny leasing komputerów

Gdy masz małą, czy dużą firmę np. z branży informatycznej , to wiadomo, że będą ci potrzebne komputery. Jeśli masz w zamyśle rozwijanie swojej firmy, tym bardziej musisz się liczyć z kupnem nowych komputerów, by twoi pracownicy mieli na czym pracować. Dlatego też strona www.leasinguproszczony.eu, wychodzi na przeciw twoim działaniom i daje ci możliwość dostania leasingu komputerów. Jest to jedna z nowocześniejszych form leasingowych. Ważne jest też, to że leasing kompute...

Banner UE Innowacyjna Gospodarka