Profil Google+

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu auta -Volkswagen

Ilustracja do artykułu

Volkswagen Golf GTD Variant- marka na miarę czasów

Użytkownicy marki Volkswagen często są nią zachwyceni. Zdarzają się jednak kierowcy, którzy nie użytkują tych samochodów i nie zachwycają się tak nimi, a w rankingu ulubionych marek w ogóle nie znajdziemy u nich Volkswagena. Złośliwi, ale znający rynek motoryzacyjny często porównują Volkswagena do ziemniaków-niby szału nie ma, ale trudno się bez nich obejść. I to doskonale oddaje charakter tej marki.

Obecnie na rynku króluje siódma generacja tego modelu, a mianowicie Volkswagen Golf GTD Variant. Zanim jednak ktoś zdecyduje się na zakup tego konkretnego modelu powinien się zastanowić nad wymaganiami, które będzie musiało spełnić to auto. 

Niezawodność i bezusterkowość- to ważny aspekt podczas zakupu auta

Volkswagen stoi wysoko we wszelkiego rodzaju rankingach jeśli brać pod uwagę niezawodność tej marki. Kierowcy, którzy ją wybrali nie mają zastrzeżeń.- Jeżdżę kolejnymi autami Volkswagen i na dzień dzisiejszy nie myślę o żadnych zmianach. To dobre,solidne samochody, które właściwie są bezawaryjne- tak argumentuje pan Tomasz z Kołobrzegu.

Volkswagen na 20.miejscu w polskim rankingu niezawodności

Nie wszyscy jednak mają takie dobre zdanie na temat tej marki. W naszym kraju powstał ranking niezawodności samochodów. Co ciekawe, a może nawet zaskakujące w tym zestawieniu samochody tej marki znalazły się na 20. miejscu. Co było brane pod wagę podczas przygotowania zestawienia? Przez 3 lata jedna z polskich firm na swojej stronie internetowej zbierała opinie swoich użytkowników. Okazało się, że w ostatecznym rozrachunku ponad 30. tysięcy kierowców podzieliło się opinią na temat swojego auta, a co za tym idzie jego konkretnej marki. Oczywiście najważniejszym kryterium była niezawodność, czyli awaryjność. Inne jest oczywiście podejście Klienta, który kupił swoje cztery kółka za 2-3 tys. zł, a inne jeśli na swoje wymarzone autko wyda kilkadziesiąt tysięcy złotych. O ile ten pierwszy kierowca będzie zadowolony jeśli pojeździ bezawaryjnie kilka lat, o tyle drugiemu będzie nawet przeszkadzał niewygodny podłokietnik. Inne wymagania będzie miał ten, który wydał kilka tysięcy, a zupełnie inne postrzeganie problemów będzie w przypadku Klienta, który płaci w grubych tysiącach za swoje auto.

Dwudzieste miejsce w zestawieniu marki Volkswagen jest różnie tłumaczone. Może to wynikać z faktu, że w naszym kraju marka ta najczęściej jest kupowana w formie używanego, a nie nowego modelu. Wydaje się więc, że jakość tej marki nie nadąża zwyczajnie za oczekiwaniami jej Klientów.

70,6 % niezawodności marki Volkswagen daje jej dopiero 20 miejsce!

Taki rezultat na pewno niejedną osobą nawet oburzy, a jednak to nie omyłka pisarska. Powodami takiej złej oceny tej marki przez jej polskich użytkowników wynika głównie z tego, że oczekiwania Klientów są nieadekwatnie wysokie w stosunku do ich realizacji. Poza tym kupując produkt tej marki nie sposób nie wspomnieć o bardzo usterkowych silnikach, a także o niezbyt trafionej ofercie rynkowej. To dość zaskakujące, bowiem nie od dziś wiadomo, że zainteresowanie tą marką zdaje się nie słabnąć. Być może tak niskie miejsce wynika z faktu, że co mniej obeznani w rynku motoryzacyjnym stereotypowo rzecz ujmując są przekonani, że auto kupione od Volkswagena to jeżdżący ideał. Jednak zgodnie z zasadą, że ideały zwyczajnie nie istnieją wygląda na to, że Klienci tej marki mają wygórowane wymagania, których jednak Volkswagen najwyraźniej nie spełnia. Warto choćby wspomnieć problemy, delikatnie rzecz ujmując z silnikami Diesla, które koncern Volkswagena miał w 2015 roku. Przypomnijmy, że afera z udziałem produktów Volkswagena wstrząsnęła w posadach rynkiem motoryzacyjnym i można śmiało powiedzieć, że do tej pory jednemu z najbardziej rozpoznawalnych producentów aut odbija się czkawką do dnia dzisiejszego.

Przypomnijmy. Silniki diesla, które montowane były w samochodach Volkswagena nie pokazywały prawdziwych wartości pyłów, które emitował samochód podczas jazdy. Z czasem nawet okazało się, że właśnie takie silniki, zdaniem niektórych przynajmniej speców motoryzacyjnych, emitowały szkodliwe substancje. Można chyba pokusić się o tezę, że konstrukcja silników diesla osiągnęła już swój kres. Dlaczego? Z prostej, ale jakże dobitnej przyczyny. Otóż Norma Euro 6, którą powinny spełniać silniki, może i jest proekologiczna z jednej strony, ale z drugiej jest wyśrubowana do granic możliwości. Dodajmy granic możliwości producentów, dlatego właśnie nawet niemiecki Volkswagen musiał uciec się do oszustwa, by sprostać niesprostowalnym normom. Miejmy jednak nadzieję, że inni producenci nie wpadli na  taki "genialny" pomysł i nie oszukują. Nie dość bowiem, że byłoby to ze szkodą dla rynku motoryzacyjnego, to w dodatku uderzyło by to silnie w ekologię, która ostatnio jest trendy nie tylko jeśli chodzi o lifestylowe kwestie, ale także i motoryzacyjny przemysł.

Co zrobić, by mieć Volkswagena, czyli jak spełniamy marzenia!

Jeśli ktoś już z uporem maniaka powtarza, że chce mieć auto tej marki, to nie musi wydawać ciężko zarobionych pieniędzy w jednorazowej transakcji. Może skorzystać z naszej szerokiej ofery. Można bowiem zapłacić za takie nowe auto, np. pożyczką z leasingiem. Jeśli masz kłopoty z płatnościami albo zadłużeniem, to możesz wybrać bardzo popularny leasing bez BIK. Jest też leasing uproszczony, dla tych którzy nie lubią ogromu formalności. Nasza oferta jest tak szeroka i tak skonstruowana, że nawet najbardziej wymagający Klient będzie zadowolony. Dajemy doskonałe warunki umowy. Mamy idealnie dopasowane rozwiązania do potrzeb każdego Klienta. Nie odsyłamy nikogo z przysłowiowym "kwitkiem". Dlatego, że posiadamy oferty zarówno dla osób prywatnych, jak i wielkich firm. Dla każdego mamy za to w prezencie uproszczone procedury formalne.

Jak chcesz zdobyć samochód Volkswagena? Wybór pozostawiamy w Twojej gestii. Od Ciebie zależy, jaką formę wybierzesz, a jest w czym wybierać. Chcesz zdobyć wymarzone auto biorąc pożyczkę z leasingiem? A może wolisz umowę leasing bez BIK? Jestem minimalistą i nienawidzisz zbędnych formalności? Dla Ciebie idealna oferta to leasing uproszczony. Mamy też w ofercie leasing operacyjny.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na naszej stronie internetowej klikając w zakładkę: OFERTA LEASINGU. Nie trać czasu! Spełniaj z nami swoje motoryzacyjne marzenia!

Komentarze użytkowników

jasiu

0

  + Zaplusuj

11/06/2016 22:32

Volkswagen Golf opinia tego samochodu powinna być jak najbardziej pozytywna nie ma jak golfik pamiętam jeszcze te stare golf 1 :) pozdrawiam

Tworzysz komentarz

captcha
Banner UE Innowacyjna Gospodarka