Profil Google+

Monitoring floty sposobem na zwiększenie efektywności

Ilustracja do artykułu

Monitoring floty sposobem na zwiększenie efektywności

Fachowcy są zdania, że monitoring floty może być pomocny. Skąd takie wnioski? Okazuje się, że dzisiejsze systemy monitoringu to tak technologicznie zaawansowane systemy, że często nie jest wykorzystywany ich cały potencjał. Szkoda. Nowe technologie bowiem mogą pracować dla przedsiębiorcy, tylko trzeba wiedzieć, jak korzystać z tego często niewykorzystanego potencjału, który sobie bezczynnie drzemie. Po co ma drzemać, skoro może pracować i to dla nas i to za darmo w cenie przecież sprzętu, który dysponujemy i w którym się znajduje. 

Co oferuje monitoring Twojej floty?

Monitoring floty często kojarzy się właścicielom biznesu tylko i wyłącznie z możliwością lokalizacji pojazdów należących do floty. To oczywiście główna funkcja, ale na pewno nie jedyna. Po co więc się ograniczać, jak ma się w firmie takie wielofunkcyjne, multiskillowe narzędzie, jakim jest niewątpliwie monitoring floty. Ważne, by wiedzieć i móc w każdej chwili sprawdzić, gdzie flota znajduje się na mapie, ale nie możemy się jedynie ograniczać do tej podstawowej funkcji. Byłby to grzech zaniedbania. Pożałować można takiego zaniechania szybko. Po co żałować, lepiej korzystać z całego dostępnego potencjału. Menadżerowie musieli trochę poczekać, zanim otrzymali narzędzia IT na miarę czasów, w których przyszło nam żyć. Ich zaleta to głównie elastyczność, bo wtedy narzędzia IT można dopasować do struktury floty tak, aby genialnie harmonizowały się ze specyfikacją Twojego parku pojazdów.

Monitoring floty online daje możliwość sprawdzania na bieżąco postępu trasy poszczególnych pojazdów. Niejeden przedsiębiorca w ten sposób nadzoruje, na przykład, swoich kierowców. Szczególnie jeśli przedsiębiorca działa w branży transportowej, czy spedycji. Wtedy czas przejazdu i dzienna liczba kilometrów to kwestia niemal być a nie być takiego biznesu.

Monitoring floty w służbie samochodów ciężarowych

Monitoring floty to oprócz wspomnianego pomiaru kilometrów i jazdy bieżącej, to także monitorowanie stanu technicznego pojazdów. To ważna kwestia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, na przykład gdy właściciel firmy zajmuje się usługami budowlanymi, a na jego flotę składają się ciężarówki, koparki, czy wreszcie dźwigi. Wiemy, że każda najmniejsza awaria w  tego typu maszynach często może skończyć się wypadkiem, który może doprowadzić do niepotrzebnej nikomu tragedii. O tragedię bowiem jest bardzo łatwo, dlatego lepiej im zapobiegać. W tym celu monitoring floty to doskonałe narzędzie, które nam w tym pomoże. Dzięki takiemu rozwiązaniu żadna, nawet najmniejsza usterka nam nie umknie w natłoku codziennych zajęć.

Monitoring floty według T-matic Systems

Piotr Golik, prezes zarządu T-matic Systems-firmy, która proponuje swoim klientom autorski system do monitorowania flot-T-matic Management System (TiMS Safe and Save) powiedział w jednej z branżowych magazynów, że rozwiązanie, które oferuje T-matic Systems to jak uzbrojenie żołnierzy w noktowizory. Technika jego zdaniem doskonale pracuje dla firm, które stawiają na innowacyjne rozwiązania. Co ciekawe w wywiadzie dla branżowego pisma zastrzegł, że nie ma dwóch takich samym systemów monitoringu flot. To dlatego, że firma T-matic Systems stawia na zaspokajanie indywidualnych potrzeb swoich klientów. -Każda branża jest inna, więc wymaga innych rozwiązań. Jesteśmy w stanie dostosować monitoring floty dla każdej firmy. W ten sposób nasi klienci dostają unikatowe rozwiązania, które zaspokoją wszystkie ich potrzeby- mówił dla branżowego czasopisma Golik. I faktycznie szyte na miarę systemy to świetny pomysł. Dzięki temu klienci tej firmy na pewno czują się wyjątkowo i niepowtarzalnie, skoro każde rozwiązanie i każdy system jest też niepowtarzalnym dziełem technologii użytkowej.

Monitoring floty w służbie samochodów osobowych

Jeśli jednak jesteś właścicielem agencji taksówek i masz w posiadaniu tylko samochody osobowe to taki monitoring floty oczywiście też się przyda, tyle że w innym celu. W takiej sytuacji istotne dla właściciela floty jest kontrolowanie, czy jego pracownicy aby nie wykorzystują samochodów służbowych do celów stricte prywatnych lub czy nie mają czasem zbyt ciężkiej nogi i nie przekraczają prędkości. To ważne aspekty i monitoring floty właśnie daje Ci takie szerokie możliwości.

Reasumując...

Jak już masz dostęp do tego narzędzia naucz się z niego w pełni korzystać. Żal by było tego nie robić. Narzędzie w postaci monitoringu jest niezwykle pomocne, praktyczne i na pewno wpłynie na efektywność pracy w Twojej firmie. A przecież chodzi właśnie o to, by mieć pewność, że nasze pojazdy są sprawne i wykorzystywane zgodnie z naszą wolą,a  także zgodnie z przepisami. Poza tym taki monitoring, jeśli poinformujemy o nim uczciwie załogę będzie także pełnił funkcję profilaktyczną.

Komentarze użytkowników

Tworzysz komentarz

captcha
Banner UE Innowacyjna Gospodarka