Profil Google+

LEASING KOMPUTERÓW TO TRZECIA NAJBARDZIEJ POŻĄDANA FORMA LEASINGU

Ilustracja do artykułu

 

Dynamicznie rozwijający się rynek branży IT stwarza coraz to więcej możliwości użytkownikom, nowy sprzęt komputerowy pozwala zaoszczędzić więcej czasu, działa sprawniej i szybciej. Współcześnie w każdej firmie potrzebny jest komputer czy MacBook, a rozwój tej branży ciągle postępuje. Odpowiedź pojawia się sama, forma leasingu komputerów jest odpowiedzią dla każdej rozwijającej się firmy, leasing daje możliwości zakupu sprzętu, a następnie można podpisać nową umowę na nowszy sprzęt lub przedłużyć taką umowę.

Leasing Komputerów jest ciągle rozwijającą się formą zakupu nowego sprzętu IT do swojej firmy. Wyobraźmy sobie sytuacje w której potrzebujemy nowego sprzętu komputerowego, ponieważ stary spowalnia pracę, ale nie chcemy wydawać jednorazowo 6000zł czy 12000zł obciążając firmę dodatkowymi kosztami na sprzęt, więc co zrobić w tej sytuacji? Podpisać prostą umowę leasingową i dostać nowy, szybki, sprawny komputer czy kserokopiarkę. Co najistotniejsze leasing komputerów nieznacznie wpływa na historię kredytową, a zaoszczędzone pieniądze można wydać na inne sposoby rozwoju własnej firmy. Są również inne ciekawe zastosowania leasingu komputerów – można podpisać umowę na serwery, faksy, drukarki, kserokopiarki itp. Następnie przedłużyć umowę na sprzęt który jest dla nas potrzebny, a ten który uważamy już za niespełniający naszych oczekiwań, np. po 2 latach wymienić podpisując nowa umowę.

Dostęp do najnowszej technologii, szybkiego i sprawnego sprzętu jest już na wyciągnięcie twojej ręki, bez potrzeby wydawania jednorazowo wysokich kwot na nowy sprzęt elektroniczny. Od teraz możesz w swojej firmie zawsze mieć nowoczesny sprzęt nawet z najwyższej półki. Zepsuła się drukarka, kserokopiarka? Żaden problem z pomocą leasingu możesz szybko zakupić nową, nie przerywając pracy w firmie i przy tym nie obciążając firmowych finansów.

Kolejną wspaniałą cechą leasingu komputerów jest to, iż wyklucza on odpisy księgowe, a płatności leasingowe stanowią nawet całkowity koszt uzyskania przychodu. Natomiast wydatki na środki trwałe nie księguje się w bilansie przedsiębiorstwa.

Co zrobić ze starym sprzętem? Zutylizować.

Utylizacja starego sprzętu jest konieczna zgodnie z dyrektywami UE. Leasing komputerów natomiast pozwala na uniknięcie dodatkowych kosztów utylizacji wymieniając go na nowy.

Podczas leasingowania sprzętu komputerowego nie narażamy się na dodatkowe koszty, ponieważ jedyny koszt to spłata rat.

Podsumowując wszelkie zalety leasing komputerów :

  1. Nowoczesny sprzęt bez wydawania dodatkowej gotówki

  2. Leasing nie obciąża firmy tak jak kredyt

  3. Dzięki możliwości wzięcia sprzętu w leasing komputerów twój sprzęt zawsze jest nowoczesny

  4. Unikniesz dodatkowych kosztów utylizacji

  5. Twoja firma ciągle się rozwija, ponieważ leasing komputerów nie obciążając zdolności kredytowej

 

Komentarze użytkowników

Tworzysz komentarz

captcha
Banner UE Innowacyjna Gospodarka