Profil Google+

Leasing coraz bardziej popularny

Ilustracja do artykułu

Leasing coraz bardziej popularny

Aż 13 miliardów złotych! Na tyle jest wyceniana wartość sfinansowanych aktywów pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku-tak przynajmniej wyliczył Polski Związek Leasingu. Co ważne, szacunki te dotyczą sfinansowanych transakcji, w finalizowaniu których brały udział polskie firmy zajmujące się szeroko rozumianym leasingiem. Tak donosi jeden z bardziej prestiżowych magazynów zajmujących się przedsiębiorczością. I faktycznie coraz więcej firm pośredniczących w pożyczkach, czy chwilówkach w swojej bogatej ofercie ma również wszystkie dostępne rodzaje leasingu. To dobrze, że jest wybór, bo faktycznie leasing, jeśli firma nie ma zdolności kredytowej albo ważniejsze wydatki- właśnie w ten sposób może załatwić kłopot braku nowych samochodów, czy specjalistycznych maszyn. Co ważniejsze dostępność leasingowych ofert już nie opiera się li tylko na największych firmowych gigantach, ale także z takiej możliwości może skorzystać już tak mocno eksploatowany do wszelkiego rodzaju czynności przysłowiowy już -Kowalski.

Leasing w górę!

Oczywiście, jak można było się spodziewać największą popularnością, a co za tym idzie najczęściej wybierany jest leasing na samochody osobowe, potem ciężarowe. Łącznie to aż 75 % rynku leasingowego. Łączna kwota leasingowanych pojazdów to niemal 9,4 mld zł! Hitem jest informacja, że to aż o ponad 40 % więcej niż w roku 2015!  Analitycy rynku leasingowego szacują, że ta forma wsparcia firm i osób prywatnych stała się już dużo bardziej popularna i wykorzystywana w biznesie, niż tradycyjny kredyt, czy pożyczka. Tendencja jest rzecz jasna wzrostowa. Zainteresowanie bowiem będzie jeszcze większe, to tylko kwestia czasu. Szybciej przedsiębiorcę w tych czasach bowiem będzie stać na comiesięczne raty dostosowane idealnie wręcz do jego możliwości finansowych, niż będzie w stanie wydać dużą gotówkę jednorazowo. Tym bardziej, że banki coraz bardziej są restrykcyjne w przyznawaniu kredytów, a co za tym idzie coraz trudniej jest dostać kredyt nawet ze wskazaniem.

Przewidywania branżowe na 2016 rok

Delikatne szacunki na ten rok mówią, że w tym roku (2016) branża leasingowa przekroczy magiczne 50 mld złotych jeśli chodzi o aktywa sfinansowane przez leasingodawców. Te szacunki są na tyle ostrożne, że nawet uwzględniają niemal dziesięcioprocentowy spadek popytu na segment maszyn i urządzeń, który dotknął sektor budowlany i rolniczy.

Jak leasing, to tylko z nami !

Leasing niemal w każdej postaci! Tylko u nas! Elastyczne warunki, procedura uproszczona do granic możliwości. Niskie raty do spłaty. Poczytaj na naszej stronie, poznaj szczegóły. Zapytaj, jeśli masz wątpliwości- nasi agenci chętnie je rozwieją. Złóż wniosek online, bez wychodzenia z domu albo przyjdź do nas na dobrą kawę i porozmawiajmy o szczegółach transakcji, która pomoże Ci dźwignąć swój biznes na inny poziom. Mamy też ofertę leasingową dla osób prywatnych, lekarzy, kosmetyczek. U nas w leasing możesz wziąć niemal wszystko. Przekonaj się i wejdź na nasz portal. Leasinguj z nami! Możesz tylko zyskać!

Komentarze użytkowników

Tworzysz komentarz

captcha
Banner UE Innowacyjna Gospodarka