Profil Google+

Darmowy poradnik- na co zwrócić uwagę podczas zakupu auta

Ilustracja do artykułu

Darmowy poradnik- na co zwrócić uwagę podczas zakupu auta (Toyota)

Toyota najbardziej niezawodną marką w 2016 r. Tak wybrali kierowcy

Tysiące kierowców podjęło decyzję. Ich zdaniem to właśnie Toyota jest najbardziej niezawodną marką samochodu. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że druzgocąca większość kierowców, bo aż 91,5 % użytkowników tej marki wystawiło ocenę maksymalną podczas oceny różnych aut. Znawców rynku motoryzacyjnego nie dziwi tak miażdżąca wygrana Toyoty w rankingu. Marka ta nieustannie i konsekwentnie od lat 80. buduje swoją pozycję na polskim rynku motoryzacyjnym. Nie można przejść obojętnie wobec faktu, że do tej pory właśnie ta marka zajęła drugą pozycję w naszym kraju w rankingu polskiego rynku aut nowych, tych lśniących prosto z salonu. Za co kierowcy cenią sobie ten samochód? Pan Janusz z Koszalina nie pozostawia cienia wątpliwości, dlaczego akurat od ponad dziesięciu lat nie wyobraża sobie, aby mógł jeździć innym autem. - Toyota łączy w sobie to, co cenię w autach najbardziej, czyli świetną wytrzymałość, co w połączeniu z rozsądną ceną sprawia, że taki samochód jest dla mnie idealnym rozwiązaniem- wylicza niemal jednym tchem pan Janusz.

Pewnie niejeden pasjonat motoryzacyjny pamięta z rozrzewnieniem czasy, w których po polskich drogach w latach 80. jeździła tylko Toyota Corolla z silnikiem Diesla. Potem także z sukcesem polskie, często beznadziejne drogi opanowane zostały przez model Toyoty Corolli E11, a potem przez model Toyoty Yaris i RAV4. 

TOYOTA AVENSIS

Ten model pojawił się na rynku motoryzacyjnym w 2008 roku. Od momentu powstania  ten model Toyoty ma za sobą (mniej lub bardziej udane-niepotrzebne skreślić) już dwa liftingi.

Dzisiejszy model Toyoty Avensis jest z użytkownikami dróg już 8 lat. Przez ten czas dodano do niego, by zoptymalizować jego funkcjonalność i prędkość nowego Diesla i tym razem postawiono na produkt marki BMW.  Jeśli kierowcy czekają z niecierpliwością na hybrydę tego modelu, to na razie nic nie wskazuje na to, żeby mieli się doczekać hybrydowej wersji Toyoty Avensis. Dla zwolenników hybryd to nie jest może najlepsza wiadomość, ale kto wie, może Toyota zmieni jeszcze zdanie.

Co ciekawe, analitycy rynku motoryzacyjnego zauważyli, że ten model Toyoty jest bardzo często przypisywany w  firmach do menadżerów średniego szczebla, a nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że takie stanowisko pracy wiąże się z prestiżem i zdecydowanie użytkowanie takiego samochodu w ramach obowiązków służbowych w danej firmie wiąże się z pewnym uznaniem i docenieniem wkładu pracy przez szefa. Najczęściej menadżerowie wybierają ten model w pakiecie z silnikiem Diesla. Nie wiadomo jednak, dlaczego tak wybierają. Jest to jednak o tyle ciekawa informacja, że w zestawieniu z użytkownikami indywidualnymi,którzy wybierają wersje benzynowe, można by wyciągnąć daleko posunięte wnioski, że być może menadżerowie są bardziej wymagający, niż przeciętny, indywidualny kierowca. Nie mniej bez konkretnych badań w tym kierunku trudno dywagować na ten temat tak, aby nie urazić jednej z grup docelowych marki Toyota. 

Bez względu jednak na to, czy kierowca wybiera wersję z Dieslem, czy jednak benzyniaka, nawet po przekroczeniu 200 tys. kilometrów przebiegu auta na razie nie było nigdzie słychać o jakichś spektakularnych awariach modelu Avensis. To sukces!  Nic jednak dziwnego, że Toyota poszybowała i zmiażdżyła tym samym konkurencję plasując się na pierwszym miejscu w rankingu kierowców, którzy uznali tę markę za niezawodną markę roku 2016. Niejedno auto po przekroczeniu 200 tys. przebiegu zwyczajnie odmawia posłuszeństwa, a pamiętajmy, że naprawa nawet pojedynczej części w autoryzowanym salonie do najtańszych rzeczywiście nie należy. Mając jednak w garażu takie cacko, nawet  jeśli leciwe możemy spać spokojnie i cieszyć się jego bezproblemowym użytkowaniem. Może nie do końca świata, ale na pewno co najmniej jeszcze drugi raz tyle, niż dzisiaj ma nasze autko, zakładając, że to właśnie Toyota Avensis.

-To prawda. Toyota Avensis, w szczególności III nie psuje się praktycznie wcale- potwierdza w rozmowie z nami pan Waldemar, który od lat prowadzi serwis samochodowy. A bezproblemowość i niezawodność auta jest jedną z ważniejszych cech branych pod uwagę podczas zakupu pojazdu, szczególnie do firmy.  Oczywiście nie ma idealnych samochodów, a więc i ten model ma jedno 'ale'. Otóż, najdelikatniejszym elementem tego modelu jest skrzynia biegów, szczególnie jeśli chodzi o Diesle. Jeśli już się posiada taki model należy regularnie, najlepiej jak w szwajcarskim zegarku wymieniać olej. Kierowcy, którzy nie wezmą sobie do serca tej uwagi po ok. 200 tys. km przebiegu będą mieli obligatoryjnie do wymienienia całą skrzynię biegów. Przy jednak regularnej konserwacji jest duża szansa, że skrzynia będzie się miała dobrze jeszcze przez długie, długie lata. A przecież chodzi o to, żeby sprzęt, na który wydaliśmy konkretne pieniądze służył nam bez problemów jak najdłużej i zwrócił się jego koszt.

TOYOTA YARIS

Ten model jest z użytkownikami od 2011 roku. Złośliwcy mówią, że to mały samochodzik idealny dla osób z małymi oczekiwaniami. Nie jest to do końca prawda. Ten model z pewnością lepiej wypada, niż pokładane w nim nadzieje. Na pewno jego zaletą jest to, że jest autkiem niezawodnym, mało pali, a także wolno traci na wartości. Yaris III to najnowsza propozycja koncernu Toyota, która niedawno obchodziła swoje 5lecie istnienia na rynku motoryzacyjnym. W związku z tym, że pięcioletnia obecność tego modelu w ofercie, to już kawałek czasu nie można nie wspomnieć o tym, że ta wersja doczekała się w tym czasie zabiegu liftungującego, a także wersji hybrydowej, a także doczekał się jednostki elektrycznej.

TOYOTA AURIS/COROLLA

Do 2006 roku hatchback nosił nazwę Corolla, ale od  2007 roku funkcjonuje Auris. Nazwa Corolla została przypisana do sedana i właściwie pozostało tak do dnia dzisiejszego. Znawcy tematu uważają, że Auris nie jest wersją rewolucyjną. Nic dziwnego, bowiem, między innymi, posiada proste zawieszenie i silnik znany już z Corolli. Ten model jest przeznaczony głównie dla kierowców, którzy nie lubią rewolucyjnych rozwiązań i cenią sobie prostotę.

Dzięki umowie leasingowej Twoja firma może mieć TOYOTĘ- wybór należy do Ciebie!

Potrzebujesz nowego samochodu do floty w firmie? Na stronie leasinguproszczony.eu możesz wybrać ofertę, która najbardziej pasuje do rodzaju firmy, jaką prowadzisz. Wystarczy, że sobie wymarzysz, na przykład, że chciałbyś służbowo jeździć Toyotą Avensis, która została wybrana najbardziej niezawodną marką przez kierowców w roku 2016. Dlaczego miałbyś nie mieć takiego samochodu? Wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom i w umowie leasingu uproszczonego możemy zaoferować Ci auto, które Ty sam sobie wybierzesz. Jasne i przejrzyste formalności, decyzja w kilkanaście minut i przy niskim nakładzie finansowym możesz zostać użytkownikiem, a potem właścicielem najmniej awaryjnego auta, które zostało wybrane przez tysiące kierowców.

W naszej szerokiej ofercie mamy leasing uproszczony, a także leasing bez BIK specjalnie dla tych Klientów, którzy mają problemy ze spłatami należności. Nasza firma oferuje też pożyczkę z leasingiem i leasingiem operacyjnym. Więcej szczegółów znajdziesz na naszej stronie z zakładce: OFERTA LEASINGU. Zapoznaj się z nią i wybierz to, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Zadzwoń lub wypełnił formularz, a nasz agent skontaktuje się z Tobą i szybko, bez zbędnych formalności ustalicie jakiego samochodu potrzebujesz w swojej firmie. To takie proste! Grzech nie skorzystać!

Komentarze użytkowników

jasiu

0

  + Zaplusuj

10/06/2016 01:17

super samochód o Toyocie można napisać wiele ale toyota opinia o niej jest zawsze pozytywna polecam

Tworzysz komentarz

captcha
Banner UE Innowacyjna Gospodarka