Profil Google+

Dacia-drobne awarie i niedopracowane detale

Ilustracja do artykułu

Dacia- najniżej w rankingu niezawodności

Dacia to rumuński producent samochodów osobowych i dostawczych. Dzisiejsza nazwa, czyli słowo "dacia"  nawiązuje do rzymskiej, dawnej krainy, która kiedyś znajdowała się na terenie Rumunii. Historia tego koncernu sięga 1943 roku, kiedy to nazwa nie przypominała dzisiejszej, a produktem jej były silniki samolotowe. Koncern ten powstał w 1966 roku, jednak nie od razu pod swoją obecną nazwą. Ta data jest podawana, ponieważ właśnie w tym roku zakończyła się budowa pierwszej fabryki. Oczywiście przedsiębiorstwo próbowało samo wyprodukować swój samochód, ale nie doszło to do skutku. Wszystko przez to, a może bardziej dzięki temu, że w roku 1968 firma podpisała oficjalną umowę współpracy z Renault.

Firma Dacia obecnie jest filią francuskiej marki samochodowej, co jednocześnie oznacza, że Dacia jest największym rumuńskim eksporterem i najwięcej jej produktów opuszcza granice kraju. To oczywiście nie pozostaje bez wpływu na pozycję Dacii w kraju. Jest to jednak z największym i najlepiej prosperujących firm z Rumunii. Jak się okazało współpraca z francuskim Renault to był strzał w dziesiątkę, który procentuje i wywindował firmę w kraju robiąc z niej motoryzacyjnego potentata. Nie wiadomo, jak potoczyłyby się losy tej marki bez współpracy z Francuzami. Bezzasadne jest wydaje się dywagowanie na ten temat. Można jednak pokusić się o sformułowanie, że być może przyszłość koncernu Dacia nie byłaby tak udana, jak dzisiaj, gdyby te dwie firmy nie zaczęły ze sobą współpracować. Mogłoby być różnie.

Dacia-drobne awarie i niedopracowane detale

Miejsce  26., czyli ostatnie w tak zwanym rankingu niezawodności polskich kierowców jest motywowane tym, że Dacia na swoim koncie ma drobne awarie i zdaniem niektórych użytkowników tych samochodów-niedopracowane detale. 26 miejsce Dacii to ponad 46 % oddanych na nią głosów, a dokładniej 46,7 %. Ten wynik właśnie sprawił, że Dacia znalazła się na ostatnim, 26. miejscu polskiego rankingu bezawaryjności. Co ciekawe marka ta w naszym kraju sprzedaje się zupełnie dobrze. Od 2010 roku nieprzerwanie przebojem tej firmy jest SUV Duster. Zdania jednak co do tego modelu są podzielone. Niektórzy są zadowoleni, że w przystępnej cenie mają nowe auto, inni narzekają na niekończącą się listę awarii. Do listy narzekających wpisują się doskonale niedoskonałe, bo mało wygodne fotele. A wiadomo, że jak ktoś dużo jeździ, to chce wygodnie korzystać ze swoich czterech kółek. To jednak nie koniec listy rzeczy, które mogłyby być lepszej jakości. Dość wspomnieć, że wnętrza są niedbale wykończone zdaniem wielu, a i skrzynia biegów coś za głośno zgrzyta, co niektórych może skutecznie doprowadzić do szału. I słusznie. Na dłuższą metę bowiem jest to trudne do wytrzymania i jest to zdecydowany eufemizm. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że te wyżej wymienione wady, usterki i niedociągnięcia są w pakiecie do każdego niemal samochodu tej marki. I to zdecydowanie jest druzgocące. Warto więc dokładnie poczytać o tych niemiłych niespodziankach producenta i zastanowić się, czy damy radę z tym żyć? Jeździć Dacią i czerpać z tego przyjemność? Czy może nie stać nas na lepsze auto i musimy się zadowolić tym, jakie możliwości daje nam nasz portfel? A może te niewielkie usterki wcale nam nie przeszkadzają? Może są na tyle nieistotne, że możemy na nie przymknąć oko, a najlepiej od razu dwa. To się bowiem może przydać. Jeśli już jednak ktoś z Państwa jest zdecydowany na tę markę, nie pozostaje nic innego,  jak tylko dowiedzieć się, co zrobić, by ją mieć i to nie za gotówkę. Podpowiadamy zatem, jak zrobić, byśmy to my kupili Państwu Dacię do firmy. Proszę zobaczyć, jakie to proste.

Dacia. Jeśli tylko chcesz może być Twoja!

Potrzebujesz nowego samochodu do floty w firmie? Na stronie leasingu proszczony.eu możesz wybrać ofertę, która najbardziej pasuje do rodzaju firmy, jaką prowadzisz. Wystarczy, że sobie wymarzysz, na przykład, że chciałbyś służbowo jeździć Dacią Duster, która znalazła się przecież w rankingu najbardziej niezawodnej marki kierowców w roku 2016. Dlaczego miałbyś nie mieć takiego samochodu? Wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom i w umowie leasingu uproszczonego możemy zaoferować Ci auto, które Ty sam sobie wybierzesz. Jasne i przejrzyste formalności, decyzja w kilkanaście minut i przy niskim nakładzie finansowym możesz zostać użytkownikiem, a potem właścicielem tego auta.

W naszej szerokiej ofercie mamy leasing uproszczony. Jest też leasing bez BIK specjalnie dla tych Klientów, którzy mają problemy ze spłatami należności. Nasza firma oferuje też pożyczką z leasingiem. U nas znajdziecie Państwo także ofertę leasingu operacyjnego. Więcej szczegółów znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce: OFERTA LEASINGU. Zapoznaj się z nią i wybierz to, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Zadzwoń lub wypełnił formularz, a nasz agent skontaktuje się z Tobą i szybko, bez zbędnych formalności ustalicie, jakiego samochodu potrzebujesz w swojej firmie. To takie proste! Grzech nie skorzystać!

Komentarze użytkowników

Tworzysz komentarz

captcha
Banner UE Innowacyjna Gospodarka